Bursaspor’da hareketli günler!

Bursaspor, kongre tarihi kesinleşti, adaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı… Yeşil beyazlı kulüpteki son gelişmeleri Olay Yazarı Ertan Erkuvvet kaleme aldı…

Bursaspor’da hareketli günler!

Erkuvvet, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bursaspor’un 19-26 Mayıs tarihlerinde yapacağı olağan genel kurulu yaklaştıkça camiadaki hareketlilik de artmaya başladı.

Timsah’ın geleceği açısından her zamankinden çok daha fazla önem arz eden genel kurul öncesi adaylığını açıklayan ilk isim son seçimde Sinan Bür’e kaybeden Raşit Barışıcı oldu.

Bursaspor’da çalışmalarıyla, projeleriyle, vizyonuyla en hazırlıklı grup biziz” şeklinde iddialı bir açıklama yapan Barışıcı’nın listesi camia tarafından ne derece benimsenir bilemem ancak, şahsi fikrim Bursaspor’un çok daha güçlü bir yönetime ihtiyaç duyduğu yönünde.

GÖZLER BOZBEY’DE

Diğer aday olması muhtemel isim ise mevcut Başkan Sinan Bür. Sinan Başkan öncelikli olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le görüşüp ona göre bir yol haritası belirlemeyi düşünüyor.

Aslında her platformda transfer tahtasını açma sözü veren Mustafa Bozbey’in sergileyeceği tavır tüm camianın merakla beklediği bir durum.

Şu bir gerçek ki ne Barışıcı’nın listesinin ne de Sinan Bür başkanlığındaki mevcut yönetimin gerekli desteği görmeden transfer tahtasını açması pek mümkün görünmüyor.

ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder de gelecek perşembe günü saat 18.00’de Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, istişare için geniş katılımlı bir Divan Kurulu toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı.

Sakder açıklamasında ‘birliktelik toplantısı’ olarak gördükleri toplantıya belediye başkanlarını ve sanayi odalarını da davet edeceklerini belirterek, genel kurulun ne denli önemli olduğunu vurguladı.

Amatörlüğün eşiğine gelen yeşil beyazlı kulübün yeniden eski gücüne kavuşabilmesi için bu genel kurul gerçekten önemli bir başlangıç olabilir.

BELİRLEYİCİ OLACAK

Aksini düşünmek bile Bursaspor sevdalılarının yüreğini dağlıyor zaten.

Ancak görünen o ki burada kilit nokta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in takınacağı tavır olacak gibi.

Divan kurulu toplantısında konuşması beklenen Bozbey’in kendisinin bir liste çalışması mı yapacağı, ya da aday olacak gruplardan birine mi yakın duracağı seçimin kazananı açısından da belirleyici olacak gibi görünüyor.

Olay Yazarı Ertan Erkuvvet’in yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X