Bursaspor’dan kulübün finansal yapısıyla ilgili açıklama

Bursaspor Kulübü, internet sitesinde kulübün son yıllarda bozulan finansal yapısıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bursaspor’dan kulübün finansal yapısıyla ilgili açıklama

İnternet sitesinde Bursaspor yönetim Kurulu imzasıyla yapılan duyuru şöyle:

“Özellikle son dönemde finans çevreleriyle bozulan ilişkileri, çözüm odaklı girişimleri başlatmamız ve bu konuda somut ilerleme kaydetmemiz nedeniyle yeniden düzeliyor. Öncelikle yönetici katkılarıyla hayli gecikmiş olan futbolcu ödemelerinin yapılması, ardından mali disiplin sağlanması hususundaki somut ve gerçekçi girişimler, ortaya çıkan bu pozitif gelişmenin ilk adımlarıydı. Camianın yeniden kenetlenmesi, taraftarlarımızın da güven duygusu tesis edilince kulübüne, takımına daha güçlü bir şekilde sahip çıkması, kulübümüzün finansal açıdan kredibilitesinin artmasında ikinci ve önemli bir adım olarak kabul gördü.

BANKALARIN BAKIŞI DEĞİŞTİ

Aktifbank başta olmak üzere, finans sektörünün gözünde Bursaspor’un pozisyonu da pozitif biçimde değişti. Nitekim Aktifbank’ın, şubat ayı içinde yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında Bursaspor’la ilişkilerini yeniden değerlendirme kararı alması ve mali krizin ilk aşamasının geçilmesi konusunda kulübümüzün ortaya koyduğu gerçekçi ve sağlıklı ekonomik plana katkı yapması da bu değişimin göstergesidir. 

SÖZLEŞMELER YENİLENECEK

Yönetim olarak, geçmiş dönemde ağır koşullar altında imzalanan sözleşmelerin de Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda iyileştirilmesi hususunda önemli gelişmeler kaydedileceğine inanıyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X