Bursa’ya yeni turizm merkezi!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, artık bitme noktasına gelen yeni turizm merkeziyle ilgili bilgileri bugünkü köşesinde paylaştı…

Bursa’ya yeni turizm merkezi!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bursa’nın çok uzağında olmayan Keles ilçemizdeki Kocayayla yakın gelecekte turizm konaklama merkezine dönüşecek.

İlimizin tarihi mesire alanlarından ve yaylalarından biri olan Kocayayla’da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan bungalov evler büyük ölçüde tamamlandı.

İşletmesi meclis kararıyla Keles Belediyesi’ne devredilen çelik iskeletli bungalovlar Kocayayla’yı günübirlik konaklamadan belirli süreli kalınabilecek turizm merkezine çevirecek.

Son derece konforlu inşa edilen evlerin önümüzdeki aylarda hizmeti girmesi bekleniyor. Kocayayla’yı hareketlendirecek bungalovlar bölgenin aynı zamanda kırsal turizm merkezi olmasının da önünü açacak.

Keles Belediyesi iştirakince işletilecek tesislerin yanında bir de restoran ve idare merkezi de bulunuyor. Ayrıca bölgede yine Keles Belediyesi’nce işletilen 6 adet bungalov da var.

Yapımı kaynak yetersizliği ve pandemi nedeniyle duran evler Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin’in ısrarlı takibi sonrası Büyükşehir Belediyesi’nce hızlandırılmıştı. Binaları bitirme aşamasına getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a Keskin’den teşekkür de var.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X