BUSKİ Yenişehir’de her yerde

BUSKİ Yenişehir’in köy ve mahallelerinde yıllardır çözülemeyen sorunları çözmeye devam ediyor.

BUSKİ Yenişehir’de her yerde

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Yolören içme suyu şebekesi, Çeltikçe içme suyu şebekeleri tamamlanarak ile yeni depo bakımı yapılarak işletmeye alındı. Osmaniye köyünde 500 metreküp içme suyu depo yapımına başlandı. Şuanda ilçemizin birçok noktasında çalışmalar gece gündüz devam ediyor” dedi.

Yenişehir’deki çalışmaların son hızla sürdüğünü belirten Çelik, “Fethiye köyümüze 5 kilometrelik mesafeden Gölcük köyünden su getirilmesi için isale hattı yapımı başladı. Yıldırım, Süleymaniye, Reşadiye, Dereköy, Kavaklı köylerinin yıllardır yaşadığı su sıkıntılarını sona erdirmek için Karaköy’de 3 tane derin kuyu açıldı. Buralardan su numuneleri alınarak tahlile gönderildi. Tahlil sonuçlarından sonra depo yapımı için proje çalışmaları başlayacak, ve köylerimiz su sıkıntısından kurtulacak” diye konuştu.

İlçedeki kanal işlemlerinde sona gelindiğini ifade eden Çelik, “İlçe merkezimizde arıtma bitti, kanal işlerinde artık yüzde 90’lık seviyelere gelindi. Asfalt ihalesi tamamlandı, çevre yolu ve Bursa yolunda asfalt yama çalışmaları yapıldı. Geri kalan yerlerimizde çalışmalar devam edecek. Söylemiş terfi merkezinde ve fidanlık bölgesinde 200 tonluk toplama deposu inşaatları devam ediyor. Buralardan ilçe merkezine su verilecek, yine fidanlık, subaşı ve söylemiş subaşı arasındaki 2 kilometrelik alanda 400’lük çelik borular ile terfi hattı yapılıyor” diye kaydetti.

BUSKİ’nin Yenişehir köylerinde çalışmalarını gece gündüz devam ettirdiğini belirten Başkan Çelik, “Bundan sonrada inşallah diğer bölgelerde çalışmalarını sürdürecek. İlçemiz için canla başla mücadele eden BUSKİ Genel müdürü İsmail Çetin Avcı ve ekibine, ilçemizin her zaman yanında olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ilçem ve şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X