Büyükataman’dan seçim mesajı; Bursa Büyükşehir’de AK Parti, ilçelerde birlikte…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın yerel seçimlerle ilgili önemli sözlerini köşesine taşıdı…

Büyükataman’dan seçim mesajı; Bursa Büyükşehir’de AK Parti, ilçelerde birlikte…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Partilerde… Aday adaylığı başvurularının sonuna gelindi. Şimdi ilçe ve illerden t genel merkezlere uzanan değerlendirme süreçleri başlıyor.

Bu süreçte…

Cumhur İttifakı partileri AK Parti ile MHP’nin 31 Mart seçimine yönelik başlattıkları görüşmeler merak ediliyor.

Sonuncusu…

Dün yapılan heyetler arası görüşmelerde ne gibi gelişmeler ortaya çıktığını MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’a sorduk.

Söze…

“Genel Başkanımız 30 Büyükşehir’de seçime ittifak halinde gireceğimizi açıklamıştı” diye başladı ve şunu yolu anımsattı:

“51 ille ilgili görüşmeler devam ediyor. Belli bir aşamaya gelindikten ve liderler onayladıktan sonra kamuoyuyla paylaşılacak.”

Şunu net olarak söyledi:

“Bursa’da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin çıkaracağı adayı Cumhur İttifakı olarak destekleyeceğiz.”

Ardından…

İlçelerle ilgili çalışmaların iki parti heyetleri arasında devam ettiğini anımsattı ve masadaki kriteri açıkladı:

“31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimde Cumhur İttifakı olarak başarılı olmayı ve seçimi kazanmayı arzu ediyoruz. Birlikte başarılı olabilmek ve neticeye ulaşabilmek için nasıl bir yol izlemek gerektiği, nasıl bir strateji icap ettiği konularında hem biz, hem AK Parti çalışma yapıyor.”

Bu noktada…

“İlçelerle ilgili kesinleşmiş karar yok” dedi ve şunun altını özellikle çizdi:

“Biz de, AK Parti de pazarlık anlayışı içinde değiliz. Şu kadar ilçe isteriz, bunun karşılığında şu kadar ilçe sizin olsun gibi bir at pazarlığı içinde değiliz. Pazarlık anlayışıyla meselelere bakmıyoruz.”

Şu ifadesi ipucu gibi oldu:

“Bursa’da birlikte kazanmak, Cumhur İttifakı olarak daha üst düzeyde başarı yakalamak için ne yapmak, nasıl yapmak ve kimlerle başarıya ulaşmak mümkün olabilecekse, onun arayışı içindeyiz.”

Şunu da ekledi:

“Çok samimi, tamamen başarı odaklı çalışma içindeyiz.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X