Büyükşehir’in o mülkü paha biçilmez değerde

Bursaray‘ın OMC olarak bilinen Odunluk‘taki dev arazisinin bedelsiz elde edilmesi için Erdem Saker dönemindeki olağanüstü girişimleri unutmuş değiliz. Carrfeoursa AVM için yer toplanırken, Odunluk Mahallesi sakinlerinin arazilerinin bir kısmına imar verilerek Büyükşehir Belediyesi burayı bedelsiz elde etmişti. Olay Gazetesi Yazarı İhsan yazdı…

Büyükşehir’in o mülkü paha biçilmez değerde

Kentin raylı sisteminin beyni olan bu arazi şimdi öyle değerlendi ki, artık gayrimenkul uzmanlarının dahi fiyatlamada zorlanacaklarını düşünüyoruz.

Çünkü; bu mülk stadyum, özel ve kamu hastaneleri, çok yıldızlı oteller, rezidanslar, gökdelenler, AVM’ler, dev park alanı ve eğlence merkezlerinin arasında kaldı.

Ayrıca bu arazinin uzun yıllar raylı sistemin işletme/bakım ve BURULAŞ‘ın idare merkezi olarak kullananılması Bursa için gerçekten lüks olacaktır. Zaten gelişim alanları geçmişte satıldığı için harekat alanı da daralmıştır.

Belki, ileride OMC kentin dışına taşınmak suretiyle buranın Büyükşehir Belediyesi tarafından ekonomik olarak değerlendirilmesi gündeme gelecektir.

Bitişikteki OMC rezerv alanı önceki dönemlerde otel zinciri markası için Bursalı işadamına satılmış, helikopter pisti olarak bilinen diğer arsa da geçen yıl Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından Cemal Nadir Caddesi üzerinde, Tarihi Hanlar Bölgesi‘ni açma amaçlı yıkılan eski Kızılay binası için kurumla takas edilmişti.

İhsan Aydın’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X