Cankurtaranlar iş başında

Kumla, Karacaali, Narlı ve Kurşunlu sahillerine ait yetkiyi Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıllığına devralan Gemlik Belediyesi çalışmalarına devam ediyor.

Cankurtaranlar iş başında
HABERİ PAYLAŞ

Sahil düzenlemeleri, temizliği ve kumlama çalışmalarını yapan Gemlik Belediyesi cankurtaran hizmetini de faaliyete geçirdi. Geçen hafta göreve başlayan cankurtaranlar, denize giren vatandaşları güvenli alanda yüzmeleri için dikkatli olması noktasında uyardı. Haftanın her günü sabah 09.00’da göreve başlayan cankurtaranlar, 19.00’a kadar sahillerde güvenli yüzme ortamı sağlıyor. Kurşunlu’dan Narlı’ya görev yapan 14 cankurtarana ayrıca olaylara hızlı müdahale için üç adet hücumbot tahsis edildi.

SAHİLLERDE 7/24 TAKİP

Sahillerin Gemlik Belediyesi’ne devri ile daha hızlı hizmet sağlanacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, kıyı bölgesinde ihtiyaçların sürekli olduğunu ve 7/24 takipte olduklarını söyledi. Sertaslan, “Daha önce Büyükşehir Belediyemiz yetkisinde bulunan yazlık bölgeler bizim talebimiz üzerine belediyemize geçti. Devir teslim haziran ayının ilk günlerinde gerçekleştiği için birtakım çalışmaları hızlandırdık. Temizlik ve çevre düzeni ile başlayan çalışmalarımızda güvenli yüzme bölgeleri oluşturmak için sahile mantar yerleştirdik. Mantarları geçmeyen vatandaşlarımız güvenli şekilde yüzebilir. Cankurtaranlarımız da göreve başladı. Günde on saat kesintisiz hizmet veren cankurtaranlarımız şimdiden boğulma tehlikesi yaşayan bazı vatandaşlarımıza yardımcı olarak güvenli şekilde kıyıya ulaştırdı. Yazlık bölgelerimizdeki temizlik, sağlık ve güvenlik odakları çalışmalarımız sezon boyunca devam edecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X