Çavuşoğlu Azerbaycan’a gidiyor… Savaş suçlarını inceleyecek!

Ermenistan’ın teslim olduğu savaşın ardından Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmanın zaferini kutluyor. Bir yandan da, işgal altında kalan kentlerde yaşanan insanlık ve savaş suçları için çalışmalar başlatıldı. İşte o araştırmaları yapmak üzere TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı olarak AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu bugün Azerbaycan’a gidiyor. Emri veren ve tetiği çekenler de çalışma kapsamında… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Çavuşoğlu Azerbaycan’a gidiyor… Savaş suçlarını inceleyecek!

afta başında… Azerbaycan ordusu Karabağ’da işgal altındaki topraklarını kurtarmak için son hamleyi yaparken TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da Türkiye’deki Ermeni cemaatiyle görüşmek üzere İstanbul’da Agop gazetesini ziyaret ediyordu.

Son Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu bugün de Azerbaycan’a gidiyor.

Üstelik…

Çarşamba günü dönecek heyette İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nun Alt Komisyon başkanlarıyla Dışişleri Bakanlığı’nın insancıllık konusuyla ilgili genel müdürü yanında uluslararası insancıllık ve savaş suçları uzmanı bir akademisyen de var.

Ziyaretin…

Ne kadar kritik olduğunu Çavuşoğlu’ndan öğrendik:

Ahmewty Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X