Çavuşoğlu öğrencilerin yurt sorununu Bakan’a anlattı, umut haberleri verdi!

Kamuoyu gündeminde üniversite öğrencilerinin yurt sorunu var. Muhalefet partilerinin sert açıklamalar yaptığı konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüşen AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu önemli bilgiler aktardı.Yurtların dünü-bugünü karşılaştırması yapan ve geçmiş yıllarda 350 bin yurt başvurusu yapılırken bu yıl 600 bin başvuru olduğunu kaydeden Çavuşoğlu muhalefetin “algı peşinde” olduğunu söyledi. Bakan Kasapoğlu da BTÜ yurdu için Bursa’ya gelecek… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Çavuşoğlu öğrencilerin yurt sorununu Bakan’a anlattı, umut haberleri verdi!

Cuma günü… Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’nun konuğu AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’ydu.

Görüşmede…

Son Başbakan Yardımcısı olan Çavuşoğlu, yaptığı ziyaretlerde kendisine iletilen spor tesisi isteklerini Bakan Kasapoğlu’na anlattı.

Sonra da…

Kamuoyu gündemindeki üniversite öğrencilerinin yurt sorununa değindi:

“Bursa’da en büyük sıkıntı Bursa Teknik Üniversitesi’nde. 550 kız ve 500 erkek öğrenci kapasiteli yurdu yer sorunu için belediyelerimiz çalışıyorlar, ama bir an önce tamamlamamız gerekiyor.”

Aradığımızda…

Kasapoğlu ile görüşmede gündeme gelen yurt konusuyla ilgili Çavuşoğlu şunu anımsattı:

“2018 yılından beri yurt kapasitesi 180 binken 750 bini aştı. 30 kişiye varan koğuşların yerinde artık tuvalet, banyo, çalışma masası, televizyon, internet olan 2-4 kişilik odalar var. Nereden nereye geldiğimiz de unutulmamalı.”

Ardından…

“Hep olduğu gibi birileri bıkmıyor, biz de söylemekten bıkmayacağız. Çünkü yine algı oyunu var” dedi ve şuna işaret etti:

“Yurtlarda 2 kişilik odalara ranza koysak kapasite 2 kat artar, ama gerek yok. Çünkü Bakanlığın sistemi işliyor.”

Şuna dikkat çekti:

“Geçmiş yıllarda ortalama 350 bin yurt başvurusu olurken bu yıl 600 bin civarı başvuru olmuş. Pandemi etkisinden kaynaklanan sıkıntı var.”

Bu noktada…

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X