Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macron’a sert tepki

Cumhurbaşkanı İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstişare Toplantısı’na video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macron’a sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstişare Toplantısı’na video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajından öne çıkan başlıklar:

“Kadim İslam beldelerinden bugün feryatlar yükseliyor”

İçinden geçtiğimiz bu sancılı ve imtihanlarla dolu dönemde, Müslümanlar olarak birbirimizi daha fazla dinlememiz, daha sık fikir alışverişinde bulunmamız gerektiğine inanıyorum. Asırlar boyunca insanlığa ışık tutan, ilim, hikmet ve barışla anılan kadim İslam beldelerinden, bugün, ne yazık ki feryatlar yükseliyor.

“Her gün ortalama bin Müslüman kardeşimizi teröre veya şiddete kurban veriyoruz”

Dünya genelinde her gün ortalama bin Müslüman kardeşimizi teröre veya şiddete kurban veriyoruz. Bilhassa ırkçılık, kavmiyetçilik, mezhepçilik ve terör fitnesi, İslam alemini içeriden çökerten sorunlar haline gelmiştir. Ölenin de öldürenin de ‘Allah-u Ekber’ dediği bir tabloyu bizim kabul etmemiz, içimize sindirmemiz asla mümkün değildir.

Macron’a “Fransa İslam’ı” tepkisi

Müslümanların içinde bulunduğu üzücü manzara emperyalistlere ve İslam düşmanlarına cesaret vermektedir. İslam’ın yükselişinden rahatsız olanlar, bizzat kendilerinin sebep olduğu krizleri öne sürerek, dinimize saldırmaktadır.

İslam ve Müslüman karşıtı söylemler, günümüzde Batılı siyasetçilerin başarısızlıklarını örtmek için başvurdukları en kullanışlı aparatlardır. Yakın zamanda gündeme getirilen (Fransız İslam’ı), (Avrupa İslam’ı), (Avusturya İslam’ı) gibi kavramlar, bunun en son örnekleridir. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği bu tür girişimlerin esas gayesi, İslam’la ve Müslümanlarla hesaplaşmaktır.

Aşırılıkla mücadele kisvesi altında terörle mücadele zulme tepki vermeyen, zalime ses çıkarmayan pasif, pısırık iddiasız bir Müslüman vatandaş profili hedefleniyor. Hiçbirimizin hiçbir Müslüman ülkenin böyle bir hadsizliğe rıza göstermesi mümkün değildir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X