Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yılbaşı kutlama uyarısı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs aşısıyla ilgili olarak, “Hocalarımızın yaptığı açıklamalarda bizim herhangi bir itilafa, sıkıntıya yol açmadan, şu anda virüsle savaşıyoruz akla da virüs düşürmemeliyiz. Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla aşıyı olacağız” dedi. Yılbaşı kutlamaları hakkında önemli uyarılarda bulunan Erdoğan, “Bütün güvenlik güçlerimiz tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. Gerekli operasyonlar yapılır. İnsanımızın hayatı her şeyin ötesinde. Başta İçişleri Bakanlığıız olmak üzere her türlü tedbiri alarak bunların üzerine gidecek” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yılbaşı kutlama uyarısı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Putin hakikaten özü sözü bir insan.Şu ana kadar sürdürdüğümüz münasabetleri temenni ederim ki yine aynı şekilde sürdürürüz. Aramızdaki ticaret hacmine baktığımız zaman hedeflerimize aynı kararlılıkla yürüyoruz, yürüyeceğimize de inanıyorum.

TÜRKİYE’NİN AŞI TAKVİMİ

Edindiğim bilgilerde Çin’den gelecek aşılar için 50 milyonluk bir anlaşmamız var. İlk etapta 4,5 milyon gelecek. Ben aşı olacağımızı zaten açıklamıştım. Bu konuda tüm vatandaşlarımı da aynı şekilde bu hassasiyete davet ediyorum. Ancak bu alanda daha detaylı bilgileri yetkili hocalarımız verir. Almanya ve Çin’den gelecek aşılarla ilgili sürecimizi işleteceğiz. Ben de tüm arkadaşlarımla birlikte aşı olacağım.

YILBAŞINDA EK TEDBİRLER OLACAK MI?

Pazartesi günü Kabine toplantımız olacak. Bütün güvenlik güçlerimiz yılbaşında oteller, konaklama alanlarına ilişkin denetimleri sıkılaştıracak. Biz bu gibi topluluklara asla izin vermeyeceğiz.  Bu tür partiler otellerde, villalarda olsun, güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil.”

İSRAİL İLE İLİŞKİLER

İsrail ile istihbari noktada münasebetimiz kesilmiş değil. En tepe noktadaki kişilerle bazı sıkıntılar yaşıyoruz. En tepe noktada böyle sıkıntılar olmasa İsrail ile münasebetler başka olabilirdi. İsrail’in Filistin politikası bizim kırmızı çizgimizdir. Kabul etmemiz mümkün değil. Onların acımasız davranışı ve Filistin topraklarına yönelik tavırları kabul etmemiz mümkün değil.

KADİR TOPBAŞ’IN SAĞLIK DURUMU

Kadir Topbaş’ın sağlık durumunda inişli çıkışlı gelişmeler oluyor. Gün aşırı oğlu Hüseyin’le görüşüyorum. Rabb’imden şifalar diliyorum

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X