‘Demokrasinin simgesi Osmangazi’ye yakışacak’

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yürütülen yenileme çalışmalarının ilk kısmındaki çalışmaları tamamlayan Osmangazi Belediyesi, meydanın Fevzi Çakmak Caddesi’ne uzanan bölümünü ve sokak aralarını kapsayan ikinci kısmındaki çevre düzenleme çalışmalarını başl

‘Demokrasinin simgesi Osmangazi’ye yakışacak’

Çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Burası, özellikle yaya trafiği açısından çok yoğun olan bir nokta. Uzun yıllardır bakımı yapılmadığı için oldukça yıpranmış. Yürüttüğümüz çalışmalarla meydanı yepyeni bir görünüme kavuşturarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Ulucamii Caddesi ile birleştirilmesi ve ara sokakların düzenlenmesiyle birlikte Bursa’mıza yakışır güzel bir meydan ortaya çıkacak“ dedi.

BÖLGEYE KİMLİK KATACAK

Şehirleri fark edilir ve heyecan verici kılan en önemli noktaların meydanlar olduğuna vurgu yapan Başkan Dündar, “Kentlerin kültürünü, tarihini, mimarisini ve yaşam şeklini en iyi yansıtan yerler meydanlardır. Çünkü meydanlar bir şehrin ortak alanıdır. O kentte yaşayan insanların bir araya geldiği yerdir. 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimi sonrası da halkımız ülkesine, milletine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmak için tek yürek oldu ve Şehreküstü Meydanı’nda bir araya geldi. 27 gün boyunca demokrasi nöbeti tuttuğu bu meydanın ismi de, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirildi. Burasıyla ilgili bizim bir çalışmamız vardı. Ancak darbe girişimi nedeniyle çalışmamıza başlayamamıştık. Şimdi bölgeye yeni bir kimlik katacak şekilde meydanı yeniliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X