Esnaf Çataltepe’ye umudunu tüketmiş

Bu sütunlardan kısa bir süre önce Kestel’de Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) tarafından yapımına başlanan ve yarım kalan sanayi sitesinin 100 dönümlük kısmının toplu konuta tahsis edileceğini duyurmuştuk.O gelişme üzerine BESOB’un TOKİ’den devraldığı projeyi tamamlamak için yeni bir kooperatif kurulduğunu öğrendik. Ancak, Bursalı esnafın bir kısmının, kısa adı BESKOOP olan, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’ne ‘güveninin olmadığını’ görüyoruz .Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın yazdı…

Esnaf Çataltepe’ye umudunu tüketmiş

BESOB’un kooperatife devrettiği proje için, hissedar esnafın buraya üye olmaktan kaçındığı ileri sürülüyor.

Önceki gün Bursa Dokumacılar Odası Başkanı Aydın Çitil ile aynı sektörde faaliyet gösteren Osman Uçar, Emir Engin ve Yusuf Yıldırım Olay Medya’da konuğumdu.

Kendilerinin BESOB tarafından TOKİ’ye yaptırıldığı için Çataltepe’deki Sanayi Sitesi projesine ortak olduklarını bildiren dokumacı esnafı, “Kooperatif kuruluş aşamasında belirli bir zümrenin dışında hak sahiplerine bilgi verilmedi, bir mesaj bile atılmadı. Bizi şimdi kooperatife üye olmaya zorluyorlar. Ama bizim bunlara güvenimiz yok” dediler.

İhsan Aydın’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X