Gelen ekip karar veremedi, AK Parti bu kez 5 kişiyi çağıracak!

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse 5 kişilik ekip olarak Bursa’ya gelip temayülü yaptı, görüşmelerde bulundu. Ancak bu görüşmelerde net bir tablo oluşturamadan Ankara’ya döndü. Geçmiş süreçlerde Ankara’ya 3 aday çağırıp birine görev veren AK Parti Genel Merkezi bu kez 5 kişi çağırıp doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercih yapmasını planlıyor. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Gelen ekip karar veremedi, AK Parti bu kez 5 kişiyi çağıracak!

Hafta sonu… Ankara’dan, AK Parti Genel Merkezi’nden 5 kişilik ekip geldi. Teşkilat Başkan Yardımcısı olan Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve ekibi cumartesi günü temayül yoklaması yaptı.

Hep olduğu gibi, yine “Biz bakarız, sayarız” denildi ve oylar bir çuvala kondu.

Gerçi…

AK Parti temayül geleneğini hep sürdürdü, ama kimsenin bilmediği sonuçların listeye yansıdığı da söylenemez.

Aslında…

Israrla sürdürülen temayülde teşkilatın kimi istediğini görme gibi düşüncesi olduğunu sanmıyoruz. Parti içi oylamalarda baskın kulis yapıldığı için, Genel Merkez’in de “kim kimle hareket ettiğini” ve “gruplaşmaları” görmek için temayül yaptığını düşünüyoruz.

O bakımdan…

Bu temayüllerden açık ara çıkmak tehlikeli bile olabilir.

Bununla birlikte…

Teşkilat Başkan Yardımcısı Köse ve ekibi başka görüşmeler de yaptılar.

Hatta…

Son görüşmeleri pazartesi akşamı il yönetim kurulu toplantısı öncesinde AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Ne var ki…

İlk kez bir Bursa Koordinatörü’nün yetkili değil de, Bursa sevgisi ağır bastığı için olsa gerek konuk statüsünde izlediği yeni il başkanı arayışları kapsamında görüş alışverişinden sonuç alınamadı.

Gelen 5 kişilik ekip de, kafalarında tablo oluşmadan döndüler.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X