Gelmeyen tren, bitmeyen tüneller, bekleyen yol ve viyadükler… Bursa’dan Ankara’ya ‘ulaşım’ çıkarması

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Bursa’nın ulaşım projelerine ilgisiz kaldığı yönünde genel bir algı oluştu. Gelmeyen tren, bitmeyen tüneller, bekleyen yol ve viyadükler bunu gösteriyor. AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan da bu nedenle Bakan Karaismailoğlu ile görüşme programı hazırladı. Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın da katılacakları ulaşım zirvesinde kamuoyunun beklentileri Bakan’a anlatılacak. Haberi, Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinden okuyucularıyla paylaştı…

Gelmeyen tren, bitmeyen tüneller, bekleyen yol ve viyadükler… Bursa’dan Ankara’ya ‘ulaşım’ çıkarması

Yılmaz köşesinde şu ifadeleri kullandı:

İzlenimimizi… Bu sütunlardan dile getiriyoruz. Ulaştırma Bakanı ya da kadrosu nedense Bursa’nın ulaşım projelerine soğuk ve isteksiz davranıyor.

Üstelik…

Yine gördüğümüz kadarıyla, Bursa kamuoyunda da böyle bir izlenim var. Ulaşım projelerini takip edenler ya da düşüncesini söyleyenler de Ankara’nın ilgisizliğini her defasında dile getiriyorlar.

Hem de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sık sık arayıp Bursa’nın projelerini sorduğu halde, bitirmeye yönelik adım ne yazık ki şantiyelere yansımadığı için insan “Ya Cumhurbaşkanı sormasa?” diye sormadan edemiyor.

İşte…

Giderek yayılan ve benimsenen düşünceyi değiştirmek üzere siyasi bir hareket başladı. Organizasyonu da, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan yaptı.

Buna göre…

Gürkan’la birlikte AK Parti Bursa milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş önümüzdeki hafta Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşmek üzere Ankara’ya gidecekler.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay da iş dünyası ve kamuoyu temsilcisi olarak Bursa heyetinde yer alacak.

Heyet…

Öncelikle Bursa kamuoyunun ulaşım yatırımlarıyla ilgili beklentilerini doğrudan Bakan’a anlatacak.

Görüşmede…

Temelini Bakan Karaismailoğlu’nun attığı ve tünel kazısına başlama aşamasındaki Bursaray Şehir Hastanesi Metrosu’yla ilgili oluşan “Ödenek aksar mı?” kaygısını giderici somut destek istenecek.

Yanı sıra…

Temeli 2021 yılında atılan ve hedef tarihi sürekli değişen hızlı trenin ne zaman geleceğini bizzat Bakan’a sorup bilgi alacaklar.

Yine…

Dağ Yolu olarak bilinen ve Doğancı Tüneli’ni de içine alan projeyle ilgili gelişmelerle Yenişehir-Bilecik yolunun son durumunu konuşacaklar.

Bu kapsamda…

Bursa’nın ilçelerinde devam eden yol çalışmaları, ana güzergâhlardaki kavşak ve tünel projeleri önümüzdeki hafta gerçekleşecek Ulaştırma Bakanı zirvesinin konuları arasında.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X