Gençler projelerde yer almalı

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan “Join The Future-Geleceğe Katılın” Erasmus+ KA105 Projesi, Nilüfer Belediyesi’nin Nilüfer İnovasyon Merkezi yürütücülüğünde gerçekleştirildi.

Gençler projelerde yer almalı

Proje kapsamında Portekiz, Gürcistan, Bulgaristan ve Azerbaycan’dan Bursa’ya gelen gençler ve belediye çalışanları bir hafta boyunca farklı konularda eğitim programlarına katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımı konusunda inovatif yaklaşımlar geliştirilmesi, projeler üretilmesi amacıyla düzenlenen atölyelerde; yaratıcı fikir geliştirme çalışmaları, inovasyon ve sosyal inovasyon eğitimleri ile kişisel ve mesleki gelişim konusunda eğitimler düzenlendi.

Proje aktiviteleri kapsamında Bursa’yı ve Nilüfer’i gezerek şehrin kültürel dokusunu tanıma fırsatı da bulan katılımcılar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’ndeki makamında ziyaret etti.  

Nilüfer Belediyesi’nin gençlerin katılımcılığına yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, tüm dünyada gençlerin katılımcılık konusunda duyarlılıklarının artırılması gerektiğine dikkat çekti. 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Gençler; çevreye, insana, canlılara, dünyaya karşı sorumlulukları gereği tüm proje süreçlerinde yer almalı.

Katılımcılık konusu ki, demokrasinin olmazsa olmaz kurallarından bir tanesidir, bunu sağlayabilirsek yarının üst yöneticileri olacak olan gençlerin dünyayı uzlaşı kültüründe önemli bir yere taşıyacağına inanıyorum. Gençlerin gelecekle ilgili kaygıları olduğunu görüyoruz.

Bu kaygıları ortadan kaldırmanın en önemli unsuru kentle gelecekleriyle ilgili projelerin içinde yer almaları.  Projelerde yer alırsanız siz ve sizden sonra gelecek olan gençlerin önünü açmış olacaksınız” dedi. 

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X