Gürsu Belediyesi’nden fırınlara sıkı denetim!

Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Birol Kaya ve zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınları sabahın erken saatlerinde denetledi.

Gürsu Belediyesi’nden fırınlara sıkı denetim!
HABERİ PAYLAŞ

Sabah saat 04.00’da başlayan denetimde fırınların işyeri ruhsatı, hijyen belgesi, ekmek gramajı, işyeri hijyen koşulları, çalışanların kılık-kıyafetleri ve temizliği, imalathane ve depoların sağlıklı koşulları sağlaması konuları dikkate alındı. Gürsu Belediyesi olarak, Gürsu halkının sağlığına önem verdiklerini belirten Kaya, “Halkımızın sağlığı bizim için önemli. İlçemizde faaliyet gösteren gıda üretim tesislerine denetimlerimiz sıkı bir şekilde devam ediyor. Gürsu halkımızın sağlığına zarar verebilecek, işletmelere asla taviz vermeyiz” dedi.

‘Bizi aldatan, bizden değildir’ hadis-i şerifini de hatırlatan Kaya, “Ekmeklerin gramajlarını da inceliyoruz. Standartların altında üretim yapan işletmelere de gerekli işlemleri yapacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X