‘Hastanelerden korkmayın’

Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Remzi Karşı ve Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Hatice Önen, Olay Medya’nın yeni yerine taşınması dolayısıyla İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan’ı ziyaret etti.

‘Hastanelerden korkmayın’
HABERİ PAYLAŞ

DERYA DEMİR PINAR

Ziyarette koronavirüs salgınına dair konuşan Remzi Karşı, hastalık sayısında artış olduğuna dikkat çekti. Türkiye’de bölgesel anlamda artış yaşandığını kaydeden Karşı, “Sağlık Bakanlığı ve ilgili yöneticiler hastalıkla ilgili önlemleri alıyor, uyarılarını yapıyor. Ancak vatandaşlarda ciddi bir gevşeme söz konusu. Maske kullanımı ve sosyal mesafe çok temel olan bir nokta. Bu nedenle vatandaşların bu kurallara dikkat ederek, daha fazla bilinçlendirilmesi lazım” dedi. Eğitim öğretimin devam etmesi gerektiğini savunan Karşı, “Okullarda mesafeyi ayarlayarak, ders saatlerini planlayarak örgün eğitime geçilmesi gerekiyor. Okulların açılmasını 1 sene ertelediğimizde sonraki sene bu kadar öğrenci daha sistemin içine dahil olacak. Bu da yönetilmesi zor bir yöne doğru gidecek” diye konuştu.

“TÜM ÖNLEMLERİ ALIYORUZ”

Salgının Çin’de çıkmasıyla birlikte hastanede önlem çalışmalarına başladıklarını anlatan Karşı, “Halk sağlığı uzmanı olduğum için bu salgının nereye gideceğini tahmin ediyordum. Bu nedenle 11 Mart gününe kadar tüm personelimiz virüsle ilgili eğitimden en az bir kere geçti. Hemen hastane bünyesinde bir bilim kurulu oluşturarak bu süreci iyi bir şekilde yönettik. Hastanemiz önlemlerini almış bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor” ifadelerini kulandı. İnsanların hastanelerden korkmaması gerektiğini de söyleyen Karşı, “Vatandaşlar, alışveriş merkezlerinden ya da toplu ulaşım araçlarından korkabilirler. Ancak en son korkmaları gereken yer, hastaneler. Hastanelerde tüm önlemler alınıyor. Bu nedenle hastanelerden değil sosyalleşmekten çekinelim” dedi.

“DOĞRU TEDAVİYE ÖNEM VERİYORUZ”

Bu süreçte hastanede pek çok yeniliğe de imza attıklarını dile getiren Karşı, şunları kaydetti: “Çocuk kalp cerrahisi dalını açmaya hazırlanıyoruz. Yani yeni doğan çocukların da kalp hastalıklarını ameliyat edecek sistemi aktive etmek üzereyiz. Öte yandan daha önce özel hastanelerde olmayan çocuk yoğun bakımını açmayı planlıyoruz. Pankreas ve prostat kanserlerinde ‘nanoknife’ denen bir sistemi uyguluyoruz. Bunun güneymarmardaki tek uygulayacısıyız. Özel hastanelerde daha önce olmayan ne varsa faaliyete geçirip ilkleri yapmaya devam edeceğiz. Mantığımız özel hastane gibi çalışmak değil üniversite hastanesi mantığıyla hizmet vermek. Hasta güvenliğine ve en doğru tedaviye önem veriyoruz.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X