İddialı dizi final yapıyor! Final bölümünde neler olacağı ortaya çıktı!

TRT 1’de yayınlanan Osmanlı Devleti’nin son büyük zaferi olarak tarihe geçen ve İngilizlerin bozguna uğratıldığı “Kutülamare Kuşatması”nı anlatan dizisi “Mehmetçik Kutlu Zafer” final bölümüyle ekrana geliyor.

İddialı dizi final yapıyor! Final bölümünde neler olacağı ortaya çıktı!

31 Ocak ta yayınlanacak olan “Mehmetçik Kutlu Zafer” in final bölümünde, Kut Şehri yeniden vatan toprağı olacak ve “Kut Destanı” yeniden yazılacak.

Mehmetçik Kutlu Zafer’in final bölümünde neler olacak:

‘’Townshend’ın Teklifi’’

Kut şehrinden savaşarak çıkamayacağını anlayan General Townshend, çareyi başka bir yolda arar… Halil Bey’e para teklif ederek, kendisi ve ordusunun şehirden çıkmasına izin vermesini ister. Bu teklif karşısında Halil Bey’in tepkisi General için şaşırtıcı olacaktır…

‘’Kut Şehrinden Kaçış’’

Para teklifiyle şehirden çıkamayacağını anlayan General Townshend, şehirden kaçmak için bir plan yapar. Yüzbaşı Hamilton kalıp savaşmayı teklif etse de General şehirden çıkmak konusunda kararlıdır. İngiliz ordusu bir gece vakti sessizce şehirden kaçabilecek midir?

General kaçma planları yaparken Hamilton’ın kafasında bambaşka bir plan vardır. Fatma’yı kaçıran Hamilton, bu sayede Üsküplü’yü yakalamayı düşünmektedir… Kan dökmeye yemin etmiş olan Hamilton başarılı olabilecek midir?
 

‘’Hay Hak!’’

Üsküplü’nün tek bir planı vardır. Ya düşmanı öldüreceklerdir ya da öleceklerdir! Üsküplü ve diğerleri silahlarını kuşanırlar, Baba Haydar’ın, Mehmet’in, Zeynep’in intikamını, tüm şehitlerin, tüm vatan evlatlarının intikamını almak için sokaklara çıkarlar!

Kanlı sokak çatışmalarının, yumruk yumruğa ve ölümüne kavgaların yaşandığı bu sıralarda Osmanlı ordusu da Halil Bey kumandanlığında Kut şehrine doğru yaklaşmaktadır…

‘’Kut Destanı’’

Aylarca İngiliz esaretinde kalan Kut şehri, Halil Bey’in şehrin kapısından girmesiyle al bayraklarla donatılacak ve yeniden vatan toprağı olacaktır. Kızgın güneşin yaktığı bu topraklar, Üsküplü ve arkadaşlarının dirayeti, Osmanlı askerinin cesareti sayesinde artık düşman çizmesi altında ezilmeyecektir…

Mehmetçik Kutlu Zafer Final Bölümü 2. Tanıtımı:
 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X