İşte bölge bölge koronovirüs vaka sayıları! Bursa’da son durum ne?

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan Covid-19 günlük durum raporunda bölge bölge koronavirüs vaka sayıları verildi. Buna göre İstanbul’da dün 256 koronavirüs vakası tespit edilirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 210 vaka tespit edildi.

İşte bölge bölge koronovirüs vaka sayıları! Bursa’da son durum ne?
HABERİ PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı’nın 12 Temmuz günlük Covid-19 durum raporunda, bölge bölge tespit edilen vaka sayıları açıklandı.

DOĞU KARADENİZ’DE 6 VAKA

Sağlık Bakanlığı’nın geçtiği verilere göre Doğu Karadeniz’de 6 yeni vaka görüldü.

Ege ve Akdeniz’de 63 yeni vaka görülürken, Doğu Marmara’da 101 yeni vaka görüldü.

İstanbul’da dün 256 koronavirüs vakası tespit edilirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 210 vaka tespit edildi.

VAKA

BURSA

Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, korona virüs salgınına karşı il genelinde sürdürülen çapraz denetimler kapsamında Bursa Adliye Binası’nda incelemelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilirken, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kamu kurumlarından oluşturulan ekipler de çapraz korona virüs denetimlerini il genelinde sürdürülüyor.

Bu kapsamda Bursa Adliyesi’nde gerçekleştirilen denetimlere Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı da katıldı. Adliye içerisindeki duruşma salonları ve personellerin görev yürüttüğü alanları gezerek, incelemelerde bulunan Uzm. Dr. Kaşıkcı, daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen’i makamında ziyaret ederek, Covid-19’a karşı adliyede alınan önlemlerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, “Her gün binlerce kişinin geldiği adliye binamızda görev yapan memurlarımıza doğru maske kullanımı ile ilgili bilgiler verdik. Ayrıca hijyen ve sosyal mesafe konularında da aksaklıklara dikkat çekerek, hatırlatmalar yaptık. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X