İşte Bursa’nın beklediği haber: Şehir Hastanesi metro ihalesi 27 Ekim’de

Bursa’nın beklediği haber Ankara’dan gece geldi. Bursaray’ı son durak Emek’ten Şehir Hastanesi’ne uzatacak proje için Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü 27 Ekim’de ihale yapacağını açıkladı. 4 istasyonlu 6.1 kilometre uzunluğundaki hattın anahtar teslimi ihalesini duyuran TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu desteği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

İşte Bursa’nın beklediği haber: Şehir Hastanesi metro ihalesi 27 Ekim’de
HABERİ PAYLAŞ

Tarih 1 Ekim Perşembe… TBMM yeni yasama yılı açılışı sonrası TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un odasına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlar ve bazı milletvekilleriyle sohbet ediyordu.

Odada…

Son Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ona doğru döndü ve “Bursa’da ne var ne yok?” diye sordu. Çavuşoğlu da, ayaküstü kısaca Bursa’yla ilgili bilgiler verdi.

Yan tarafta…

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu vardı. Çavuşoğlu onun yanına gitti ve “Sayın Bakan… Bizim hızlı tren projesi ne durumda?” diye sordu.

Bunun üzerine, Bakan Karaismailoğlu hızlı trenin ihalesi sonrası prosedürü anlatıp “Hiçbir sıkıntı yok… Süreç devam ediyor” dedi.

Bu kez…

Peki bizim metronun Şehir Hastanesi’ne uzatılması ne aşamada?” diye soran Çavuşoğlu’na şu cevabı verdi:

Her şey yolunda… Metro projesi ihale izni imza aşamasında.”

Cuma gecesi…

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu ile her görüşmesinde “Bizim hızlı tren… Bizim Şehir Hastanesi metrosu…” diye başlayan Çavuşoğlu heyecanlıydı.

Dedi ki:

Ulaştırma Bakanlığı’nın Bursa’daki ilk raylı sistem yatırımı Bursaray’ın Emek’ten Şehir Hastanesi’ne uzatılması olacak. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü hazırlıklarını tamamladı ve metronun 6.1 kilometrelik Emek-Şehir Hastanesi uzatması ihalesinin kararını aldı. Bursa’nın beklediği ihale 27 Ekim günü yapılacak.”

Sonra da şunu söyledi:

Bursamızla ilgili her konuda özel ilgisini ve desteğini gördüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. İlettiğimiz her konuya büyük bir ilgiyle yaklaşan Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X