İYİ Parti’den geleneksel siyaset modeli: Aksaçlılar’dan projeyle seçime hazırlık

Siyasetin geleneksel modeli Aksaçlılar Heyeti uygulamasını İYİ Parti modernize edip İl İstişare Kurulu’na dönüştürdü. 75 kişilik Aksaçlılar Heyeti’nde siyasetten, iş dünyasından gelenlerle teknik isimler var. Aksaçlılar bünyesinde bir de özel proje komisyonu kuran İYİ Parti, 2024’te yapılacak yerel seçimde Bursa’nın karşısına “eli kolu proje dolu” çıkmak için hazırlığa şimdiden başladı… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

İYİ Parti’den geleneksel siyaset modeli: Aksaçlılar’dan projeyle seçime hazırlık

İlginçtir… Zaman zaman muhalefet partileri erken genel seçim ister, iktidarlar sıcak bakmazlar, ama ne zaman yapılacağı anayasada belli olduğu için erken yerel seçim istenmez. O nedenle, partiler yerel seçime uzun sürede hazırlanır.

Nitekim…

İYİ Parti de 2024’te yapılacak yerel seçimler için harekete geçti.

Hatta…

Yerel seçim için Bursa projeleri hazırlamak üzere, geleneksel siyasetin Aksaçlılar Heyeti modeli olan İstişare Kurulu oluşturuldu.

Başkanlığını…

İYİ Parti İl Divan Kurulu Üyesi Eyüp Sabri Atlıoğlu’nun üstlendiği kurulda 75 kişi var.

Siyasetten gelenler de, teknik çalışmalarıyla tanınanlar da, sosyal yaşamda etkili olanlar da var. Mühendislikten öğretmenliğe, sağlık alanından yöneticiliğe pek çok isimler Aksaçlılar Heyeti adını taşıyan İl İstişare Kurulu’nda yer aldı.

Örneğin…

Sami Bilge, Zafer Milli, Diş Hekimi Tahsin Bulut, İlker Özaslan, Cevdet Yüce, Dr. Adnan Bıyıklı, Faruk Aydın, Dr. Ömer Aydın, Levent Özeren, Önder Gümüş gibi hem siyaset, hem iş yaşamından gelenler var.

Yine…

Orhan Şen, Mustafa Barutçuoğlu, Kemal Güven, Üstün Tunalıgil, Yüksel Ceylan, Selçuk Yıldırım, Sungur Fizan gibi siyaseti ve sosyal yaşamı tanıyan isimler de kurulda.

Hatta…

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X