İznik’e ulaşım daha kolay olacak

İznik çevre yolu çalışmalarına önümüzdeki nisan ayında başlanacağı bildirildi.

İznik’e ulaşım daha kolay olacak

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ve Belediye Başkanı Osman Sargın İzniklilere iki önemli müjde verdi. Aydın ve Sargın, İznik-Yenişehir yol çalışmalarının 2015 Haziran ayında biteceğini ve İznik çevre yolu çalışmalarına ise 2015 Yılı Nisan ayında başlanacağını bildirdi.

AK Parti Milletvekili İsmail Aydın ve Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret ettikten sonra İznik-Yenişehir yolundaki çalışmaları inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 2013 Yılında yapımına başlanan İznik -Yenişehir yolunun 2015 Haziran ayında tamamlanarak trafiğe açılacağını bildiren Milletvekili Aydın, projenin toplam maliyetinin 50 milyon 276 bin lira olacağını söyledi. Aydın, İznik çevre yolu için de kamulaştırma işlemlerinin sürdüğünü kaydetti.

TURİZME KATKI

Yolların tarihi ve kültürel mirası ile medeniyetler şehri olan İznik’in tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Osman Sargın da, “Yolların ulaştığı her yer gelişmiş ve insanların yaşam kalitesini yükselmiştir. Tüm insanlık kendi tarihini yerinde görebilecek ve tarihe dokunarak geçmişi hatırlayacaktır. Yapılan yollar ilçemiz turizmine büyük katkı sunacaktır’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X