Japonya Büyükelçiliği’nden Demirci Kaymakamlığı’na Anlamlı Ziyaret

Demirci Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından Japonya Büyükelçiliği’ne sunulan AFAD (Ani Felaket Acil Destek) Projesi, Türkiye genelinde sunulan 450 pro…

Japonya Büyükelçiliği’nden Demirci Kaymakamlığı’na Anlamlı Ziyaret
HABERİ PAYLAŞ

Demirci Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından Japonya Büyükelçiliği’ne sunulan AFAD (Ani Felaket Acil Destek) Projesi, Türkiye genelinde sunulan 450 proje içerisinden ilk 15 proje arasına girmeye hak kazandı. Proje görüşmeleri çerçevesinde Japonya Büyükelçiliği proje danışmanı Müslime Gözalu ilçede temaslarda bulundu. Japonya’nın ulusal, yerel destek projeleri kapsamında Demirci Kaymakamlığı tarafından hazırlanan proje ile Demirci’ye Manisa merkezde bulunan arama kurtarma aracından kazandırılması amacıyla arama kurtarma aracı projesi 450 proje arasından 15’inci sırada kabul edildi. Finansman desteğini Demirci Belediyesinin sağladığı projede arama kurtarma aracı içerisinde deprem, sel ve afet gibi olaylar da içerisinde beton kırıcı, beton hava yastıkları, aydınlatma fenerleri, acil yardım gereçleri bulunuyor. Projede arama kurtarma aracında 10 gönüllü kişinin çalışabileceği, eğitimlerinin de Manisa AFAD ekipleri tarafından verileceği öğrenildi. Proje görüşmeleri çerçevesinde Japonya Büyükelçiliği proje danışmanı Müslime Gözalu, Demirci Kaymakamı Atila Kantay ve Demirci Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Selami Selçuk ile Manisa AFAD ekipleri ve proje ofisi üyeleri ile görüşme yaptı. Demirci Kaymakamı Atila Kantay ise, “Hazırladığımız proje 450 proje arasından ilk 15’e girmesi bizleri mutlu etti. Projede belirttiğimiz arama kurtarma aracı, Demirci’miz için önemli bir yatırım olacaktır. Projenin bir an önce kabul edilip, aracın Demirci’de faaliyete geçmesini bekliyoruz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X