Kavşağa ‘U dönüş’ ilavesi bir yolu böyle değiştirip sorunu çözer mi?

Yol ve ulaşım uzmanı İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl, Büyükşehir Belediyesi’nin Beşevler Kavşağı’ndaki ‘U’ dönüş ilavesiyle ilgili çalışmasını yorumladı.

Kavşağa ‘U dönüş’ ilavesi bir yolu böyle değiştirip sorunu çözer mi?
HABERİ PAYLAŞ

Kentin yeni merkezi konumunda olan Nilüfer’de, sirkülasyonu yüksek alışveriş merkezleriyle, çok katlı yapılar ve ticari bölgelerin bulunduğu, dağ bölgesinin de ulaşımını sağlayan yoldaki trafik yükü giderek artıyor ve sorun büyüyor.

Lefkoşe Caddesi’ndeki soruna Büyükşehir müdahale edip U dönüşü kavşağı yaptı.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz da, gelişen bölgedeki bu müdahaleyi yol ve ulaşım uzmanı M. Tözün Bingöl’e sordu. Yanıtı da bugünkü köşesinden okuyucularıyla paylaştı.

Kavşağa ‘U dönüş’ ilavesi bir yolu böyle değiştirip sorunu çözer mi?

Gazetelerde dün vardı… Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin yeni merkezi konumunda olan Nilüfer’de hem alışveriş merkezlerini, hem dağ ilçelerine giden yolu birleştiren noktada incelemeler yapıyordu.

Yer de…

Hafta sonu doğada piknik için dağ bölgesine gidenlerin dönüşte trafik kâbusu yaşadıkları Lefkoşe Caddesi’ydi. Başkan bu bölgedeki çalışmayı denetliyordu.

Çünkü…

Bu nokta Beşevler ve Mihraplı-Dikkaldırım bölgesinin de birleşmesiyle, kentin trafik yoğunluğu çok hızlı artan bölgesi haline geldi.

O nedenle…

Büyükşehir’in yaptığı düzenlemeyi, yol ve ulaşım uzmanı olarak görüşlerini önemsediğimiz Bursa Kent Konseyi Ulaşım Çalışma Grubu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl’e sorduk.

Dedi ki:

“Orada, günün her saati müşteri sirkülasyonu çok fazla olan 3-4 devasa alışveriş merkezi var. Yine bölgede başlayan çok katlı yapılaşma var. Yeni projeler de söz konusu. Soruna bu noktada müdahale edilmesi önemli.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X