Kemal Demirel hızlı tren şantiyelerini gezdi

Eski CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, hızlı tren şantiyelerini gezdi.

Kemal Demirel hızlı tren şantiyelerini gezdi

Temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TCDD Genele Müdürü Süleyman Karaman ile katılan Kemal Demirel, yakından takip ettiği çalışmalarını inceledi. 

Projenin neredeyse her aşamasında bulunan Demirel, çalışmaların ne durumda olduğunu öğrenmek için Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Alkaya ile birlikte şantiyeleri gezdi. 

Proje hakkında yetkililerden ve teknik personelden bilgi alan Demirel, “20 Aralık 2012’de temeli atılan yüksek hızlı tren hattı çalışmaları devam ediyor. 16 kilometrelik hattın 7 kilometresi tamamlandı. Projenin şu an yüzde 40’ı tamamlanmış durumda. Yüksek hızlı tren çalışmaya başladığında saatteki ortalama hızı 190 kilometre olacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın temel atma töreninde 2016’da Bursalılar hızlı trene kavuşacak müjdesi üzerine heyecanla 2016 yılını bekliyoruz. Bursa halkı trene binene kadar konunun takipçisi olacağım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X