Kırsal ilçeler Büyükşehirli olmanın avantajını yaşıyor

Meslek büyüğümüz Ahmet Emin Yılmaz ile dostumuz İlhami Yıldız dünkü köşelerine taşıdılar.BUSKİ Genel Müdürlüğü, Dağ ilçelerinde Orhaneli’nden sonra ikinci evsel atıksu arıtma tesisini Harmancık’a yapmak için yüklenici firmaya yer teslimine bulundu.Yarısı İller Bankası katkısı ve BUSKİ bütçesiyle yapılacak 14 milyon liralık tesisin yer teslim tutanakları Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş ile İller Bankası Projeler Müdürü Ercihan Subaşıoğlu ve BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Devrim İzgi’nin huzurunda imzalanmış. Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın yazdı…

Kırsal ilçeler Büyükşehirli olmanın avantajını yaşıyor
HABERİ PAYLAŞ

6-7 bin nüfuslu Harmancık için gerçekten büyük bir yatırım bu. Tamamlandığında ilçenin daha önce sorun olan ve Balıkesir yolu üzerinde koku yayan evsel atıklar arıtılarak doğaya salınacak. Böylece atıkların çevreye verdiği zarar ve koku da ortadan kalkacak.

İlçe belediyesinin kendi imkanlarıyla altından kalkabileceği bir yatırım değildi.

Zira, sadece bu tesisi yapabilmek için belediyenin en az 3-4 yıl hiç başka kalemlere harcama yapmadan arıtma tesisine kaynak kullanması gerekecekti.

6360 Sayılı Bütünşehir Yasası ile artık bu projelerin yapım ve işletim sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne, dolayısıyla da BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne verildi.

İhsan Aydın’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X