Koronavirüste çarpıcı tablo! Can kaybı artıyor vakalar hızla düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Ağır hasta sayısı 4 bin 901 oldu, 34 bin 492 kişinin Kovid-19 tedavisi/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 1 milyon 901 bin 307’ye yükseldi.

Koronavirüste çarpıcı tablo! Can kaybı artıyor vakalar hızla düşüyor

Bakan Koca’nın Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bugün tespit edilen 3.192 hastamız var. Aktif vaka sayısındaki düşüş sevindirici. Yeni vaka sayısını da kısıtlamalara ve tedbirlere uyumla azaltacağız. Bu dönemde ev içi bulaşmaları engellemek son derece önemli. Tehdit neredeyse tedbir oraya odaklanmalı.

Son dakika: Koronavirüste çarpıcı tablo Can kaybı artıyor vakalar hızla düşüyor


TÜRKİYE’NİN 3 GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU

Bakan Koca 22 Aralık verilerini, “Bugün tespit edilen 3.309 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısı ve aktif vaka sayısı düşmeye devam ediyor. Vakaların azaldığı bu dönemde aile içi bulaşmalar artış gösteriyor. Her yerde tedbirlere uymalıyız. Birlikte mücadele güçlü netice verecek.” notu ile paylaşmıştı.

21 Aralık Koronavüris tablosunu paylaşan Koca, “Bugün tespit edilen 3.412 yeni hastamız var. Aktif vaka ve ağır hasta sayımız azalıyor. Yatak doluluk oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve solunum cihazı doluluk oranları düşmeye devam ediyor. Kurallara birlikte uymanın neticesini almaya başladık. ” açıklamasında bulunmuştu.

Koca 20 Aralık’ta yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 3.546 yeni hastamız var. Ağır hasta ve aktif vaka sayımız düşmeye devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice veriyor. Daha belirgin neticeler alacağımıza inanıyoruz. Bunu birlikte başarabiliriz. Birlikte mücadele virüsten daha güçlüdür” ifadelerini kullanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X