Kovid-19 destek hattı: ‘Git öl, sen zaten cahilsin!’

Hindistan’da Kovid-19 destek hattı çalışanıyla bir hastanın arasında gerçekleşen konuşma ülke gündemini sarstı.

Kovid-19 destek hattı: ‘Git öl, sen zaten cahilsin!’

Uttar Pradeş eyaletinin başkenti Lucknow’da yaşayan Santosh Kumar Singh ve eşi, 10 Nisan’da Kovid-19’a yakalandığını öğrendi. Bunun ardından kendilerini evde tecrite alan çiftin iki gün sonra yaptıkları test de pozitif çıktı.

15 Nisan’da destek hattıyla iletişime geçen Singh’e, evde tecrite girenler için hazırlanan telefon uygulamasını indirip indirmediği soruldu. Singh, söz konusu uygulamadan haberi olmadığını söyledi.

Çalışan bunun ardından “Git öl, sen zaten cahilsin!” cevabını verdi ve telefonu kapattı. Konuşma sadece 54 saniye sürdü.

Uttar Pradeş yönetiminin Kovid-19 hastalarının tedavi koşullarını iyileştirmek ve ilaçların zamanında teslim edilmesini sağlamak için kurduğu sistem, yaşananların ardından eleştiri oklarının hedefi oldu.

Babası eski bir Hindistan Halk Partisi yöneticisi olan Singh, Uttar Pradeş Eyalet Başbakanı Yogi Adityanath’a ve Lucknow Bölge Yargıcı Abhishek Prakaş’a olayı anlatıp açıklama istediği bir mektup yazdı.

Independent Türkçe

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X