Kurultay bitti, agresif siyaset başlattı: Ankara Bursa’ya hiç önem vermiyor!

Siyasetin yeni partilerinden Memleket Partisi 7 ilçede örgütlendi, 6 ilçede yılbaşına kadar örgütlenme hedefi koydu. Hedeflerden biri de üye sayısını yılbaşına kadar 6 bine çıkarmak.İl Başkanı Güner Aklan, kurultay sonrası agresif siyaset süreci başlattıklarını söylerken, ““Merkezi hükümet Bursa’ya hiç önem vermiyor, kaynak aktarmıyor, aksine Bursa’nın kaynaklarını kullanıyor” dedi… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Kurultay bitti, agresif siyaset başlattı: Ankara Bursa’ya hiç önem vermiyor!

Hızlı bir süreç yaşadı… Türkiye çapında 12 bin 783, Bursa’da 283 üyesi olan Memleket Partisi önce örgütlendiği il-ilçe kongrelerini, sonra kurultayını yaptı.

Ardından da…

Daha agresif siyaset parolasıyla harekete geçti.

Nitekim…

Muharrem İnce’nin lideri olduğu Memleket Partisi İl Başkanı Güner Aklan ve yönetiminden Engin Taşdemir, Tolga Özükurt, Sezgi Hasret, Feridun Gümüş ziyarete geldiklerinde, yeni sürece konuştuk.

Aklan önve Bursa tablosu bilgisi verdi:

“Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya, Yıldırım, Gürsu, İnegöl, Yenişehir’de örgütlendik. Osmangazi, Nilüfer, Gemlik, İznik, Orhangazi’de yılbaşına kadar örgütlenmeyi tamamlayacağız. 4 ilçe ise yılbaşından sonra.”

Yine…

Üye sayısını yılbaşına kadar 6 bine çıkarma hedefi koyup yeni siyaset anlayışına dikkat çekti:

“Bursa’da etkin muhalefet yapacağız. Bursa’nın sorunlarına sahip çıkacağız.”

Sokaktaki söylemini şöyle özetledi:

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X