Medikal muhasebeciler sıkıntıları masaya yatırdı

Sağlık Uygulamaları Tebliğinde gerçekleşen son güncellemeler ve yaşanan sıkıntılar Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantı ile ele alındı.

Medikal muhasebeciler sıkıntıları masaya yatırdı
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’da faaliyet gösteren özel hastanelerin medikal muhasebe birimi çalışanları Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde bir araya geldi.  

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Mesül Müdür Yardımcısı Genel Koordinatör Mustafa Koçak ve Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Medikal Muhasebe Müdürü Ahmet Saraç ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yayınladığı Sağlık Uygulamaları Tebliği’nde yaşanan sıkıntılar ve güncellemeler ele alındı. Periyodik olarak yapılan ve özel hastanelerin medikal muhasebe personelinin katıldığı toplantılarda, özel sağlık sektöründe sürekli değişen mevzuatları yakından takip etmek ve doğru yorumlamak, değişimlere hızla adapte olup bu süreci daha iyi yönetebilmeyi amaçlıyor.

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Medikal Muhasebe Müdürü Ahmet Saraç, “Medikal muhasebe sorumlularıyla  bir araya gelip,  Sağlık Uygulama Tebliğindeki güncellemeler ve uygulamalardeğerlendirilmekte ve karşılaşılan  sorunların ve sıkıntıların çözümü noktasında iştişare edilerek  ve uygulama birliğinin sağlanmasını teminen çalışmalar yapılmaktadır’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X