MHP lideri Bahçeli’den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

MHP lideri Bahçeli’den önemli açıklamalar

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle;

(Maraş’a tarihi ziyaret)

Kıbrıs’ın Türk kalması tarihin namus konusu.

Kıbrıs bizim için milli bir meselesidir. Teslimi asla düşünülemez. KKTC, Türkiye için bir siyaset değildir. KKTC’nin güvenliği demek Türkiye’nin güvenliği demektir. KKTC’nin bağımsızlığı Türkiye ile eş değerdir. Kıbrıs Türkleri yok sayılamaz, varlık hakları yokuşa sürünemez.

Uluslararası toplum Kıbrıs’ı görmezden geliyor.

Bize göre Türksüz Kıbrıs çatlamış toprak, çökmüş bina, kanı çekilmiş damardır. Kıbrıs coğrafyasının mayası Türklük’tür. 37 yıllık tarihi kucaklayıp bugünlere gelen Kıbrıs nice zorluklara direnmiştir. Ezelden beri hür yaşamış Türk milleti ebede kadar da bu onurunu korumaya yaşatmaya kanıyla ant içmiştir.

Biz Yunanistan’dan mı izin alacaktık? Maraş’ta piknik yapmak için Borrell’den mi vize isteyecektik? Ada’da yaşayan halklar bellidir. Kapalı Maraş’ta mağduriyetlerin telafisi için mülkiyet haklarının aynen iadesi çalışmalarına başlamak neden rahatsız etmektedir?

Yeni bir dönemden neden huzursuzluk duyulmakta? Mazisi karanlık olan hedefleri tanımayız. Kıbrıs’a baktığımızda sadece Türk’ü görürüz.

52 yıllık müzakerelerden hiçbir şey çıkmadı. Barışın önüne Rumlar taş koydu. Egemen ve eşitlik temelinde iki devlet tek çözüm yegane yoldur.

Ambargo ve kısıtlamaların kaldırılması bir diğer temennimizdir.

Hiç kimse Türkiye’yi ihmale kalkışmamalıdır. Tek yanlı dayatmalar artık sonuçsuzdur.

“YARGILAMAK YERİNE BİRBİRİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞMALIYIZ”

Devlet değil duyguyla akıl ile yönetilir. İftira atmak yerine birbirimizi savunmalıyız. Küsmek yerine sevmeyi tercih etmeliyiz. Başka Türkiye yoktur. Gelecek hayalini kurduğumuz başka vatan, coğrafya yoktur, olmayacaktır. Yargılamak yerine birbirimizi anlamaya çalışmalıyız.

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın reform açıklaması)

Ekonomide açılan ya da açılacak yeni ufuklarla, demokrasi ve hukuk alanlarında kuvveden fiile geçecek sağlam ve sağduyulu hamlelerle fasit çemberin kırılacağını, muhteşem bir kalkışın yaşanacağını düşünüyorum

Gelecekten umutluyuz, yerimizde saymayacağız. Sürekli atılım içinde olacağız, olmak mecburiyetindeyiz.

(Azerbaycan tezkeresi Meclis’te)

Azerbaycan’a desteğimiz kuşkusuz tamdır. Ordusunun taktikleri sayesinde uluslararası bir prestij kazanmıştır. Dileğimiz Karabağ’ın tamamının temizlenmesi.

Unutulmasın ki bu sevda bitmeyecek.

(CHP’ye tepki)

Türk siyaseti kendi ülkesine yabancılaşmış yozlaşmış bir muhalefetin ağır sancısını yaşamaktadır. Demiş ki Şems-i Tebrizi, ‘Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca’

(Küçükçekmece’deki parktaki semboller)

Belediye işlerinden başka her şeyle meşguller. Parktaki yer döşemeleri vahim bir olaydır. Hesabı sorulmalıdır.

(Anayasa çalışması tartışması)

Kılıçdaroğlu haysiyetle itiraf etsin. Bu yalancının karşısında asıl hayrete düşen milletimizdir. Kılıçdaroğlu’nun yalanı meslek haline getirmesi utanç vericidir. Yalanı yalancıyla tartışmayın. Kılıçdaroğlu ders alır mı bilemem ama tavsiyem şu… Sözüm kulağına küpe olmasıdır. Yalancıya gerçeği cahile doğruyu anlatamazsınız.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X