MHP’de kritik MYK toplantısı! Devlet Bahçeli döviz kuru açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir, terör örgütlerine pes etmeyecektir. Faiz lobisine eğilmeyecektir. Türkiye hayat pahalılığına boyun eğmeyecektir. Cumhur İttifakı alayını göğüslemeye yeminlidir” açıklamasını yaptı.

MHP’de kritik MYK toplantısı! Devlet Bahçeli döviz kuru açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin başkanlığında yapıldı. Döviz kurundaki yükseliş ve muhalefetin erken seçim çağrıları sonrası yapılan kritik toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.

Toplantının ardından açıklama yapan Bahçeli şunları ifade etti:

“MHP Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu ortak toplantısı, dava arkadaşlarımızın iştirakleri ile gerçekleştirildi. Gündemdeki sıcak konu başlıkları kapsamlı olarak görüşülmüştür. Faiz ve enflasyondaki gelişmeler de ele alınmıştır.

“TARİHİ BİR HATANIN İÇİNE SÜRÜKLENMİŞLERDİR”

Provokatif tahrikler sahneye ve sokağa tutunmak için tetikte beklemektedir. Türkiye’yi küstahça hizaya getirmek için tertip içine girenler, Irak ve Suriye kuzeyinde, Libya’da, Karabağ’da, Mavi Vatan’da ve terörle mücadelede elde edilen kazanımlardan taviz vermemizi gözlemektedir. Buna sessiz ve seyirci kalmamız, hayatın ve fikriyatımızın doğasına aykırıdır. Döviz piyasasındaki istikrarsızlıklar üzerinden Türkiye’yi düşürmeye projelendirilen siyaset anlayışı gemi azıya almıştır. Sorumsuz ve şuursuz muhalefet partileri, siyasi ikbal arayışlarına gizlenerek tarihi bir hatanın içine sürüklenmişlerdir. Covid-19 küresel ticaretin işleyişini, ülkeler arası ilişkilerin insicamını sarsmış hatta sakatlamıştır.

“KİMİN İŞ BİRLİĞİNDE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

Ekonomik büyümedeki göz kamaştırıcı artış, ihracattaki rekor yükseliş, ülkemizin girdaptan kurtulduğuna işarettir. Bu kapsamda CHP fırsatçıdır. Erken seçimden başka söyleyeceği bir şey bulunmayan zillet ittifakının ana ve yan ortakları, Türkiye aleyhine planlı bir hareketlenme içindedir. Türk Milleti bu iğrenç gelişmeleri yakından izlemektedir. Dövizin fiyatı serbest piyasa şartlarında oluşurken zilletin ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir. Terörist Demirtaş’ın Kılıçdaroğlu’nun helalleşme pasını alarak iç barış için beyan etmesi kimin iş birliğinde olduğunu göstermiştir.

“TÜRKİYE DÖVİZ SABOTAJLARINA YENİLMEYECEKTİR”

Cumhuriyet tarihinde böyle bir eziklik ve erdemsizlik hiç görülmemiştir. Kılıçdaroğlu’nun partisinin olağanüstü MYK toplantısından sonra yaptığı kokuşmuş açıklamanın referansı HDP’dir, Demirtaş’tır, PKK örgütüdür. Onların dikte ettiği ne varsa sahiplenerek sahaya inmeye karar vermiştir. Müfteri Kılıçdaroğlu, asıl kaosu kendi partisinde yaşadığını görmeyecek kadar körleşmiştir. Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir, terör örgütlerine pes etmeyecektir. Faiz lobisine eğilmeyecektir. Türkiye hayat pahalılığına boyun eğmeyecektir. Cumhur İttifakı alayını göğüslemeye yeminlidir.

“DEMOKRASI SOKAKTA DEĞİL, SANDIĞIN İÇİNDEDİR”

Sokaklara inerek hükümeti istifa ettirmeye isteyenlere asla izin, icazet verilmeyecektir. Demokrasi sokakta değil, milletimizin iradesindedir, sandığın içindedir. Türkiye sokakta bulunmamış, zillet ittifakına bırakılmayacaktır. Darbe teşebbüsü ile yapamadıklarını dövizle başaramayacaklardır. Kılıçdaroğlu ve terörist yandaşlarının erken seçim sözleri sonuçsuzdur.

KILIÇDAROĞLU ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli’ye çağrı yaparak “Bahçeli’ye seslenmek isterim; İçinde bir damla millet sevgisi varsa seçimin yolunu aç.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada erken seçime kapıyı kapatmış “Ekonomiden anlamayan cahillerin tek söylediği erken seçim. Erken seçim falan yoktur. Seçim 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır.” demişti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X