Mustafa Bozbey’in Bursa adaylığı ne zaman kesinleşecek? CHP İl Başkanı Yeşiltaş açıkladı…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş’ın yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken sözlerini köşesine taşıdı…

Mustafa Bozbey’in Bursa adaylığı ne zaman kesinleşecek? CHP İl Başkanı Yeşiltaş açıkladı…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

1977 Mayıs’ta… Gazeteciliğe başladığımızda, ekim ayında ilk genel seçimimizi, bir ay sonra kasımda da, ilk yerel seçimimizi izledik.

11 Aralık 1977 seçimi…

Bursa Belediye Başkanlığı’Mustafa Eroğlu ile CHP’nin kazandığı son yerel seçim oldu. 1989’daki Büyükşehir statüsünden sonra da bu durum sürdü.

O bakımdan…

CHP’nin kazandığı son Bursa Belediye Başkanlığı seçimine CHP İl Başkanı olarak takım kaptanlığı yapan rahmetli Yılmaz Akkılıç tarihe geçti.

Dün…

CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş’la sohbet ederken, “en büyük dileğini” şu sözlerle dile getirdi:

“Yılmaz Akkılıç’tan 46 yıl sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan CHP İl Başkanı olmak istiyorum. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras bu olacak.”

Heyecanını şöyle yansıttı:

“Bursa’da Büyükşehir’i kazanabilmek için önümüzdeki 3 ay boyunca çok çalışacağız. Gerekirse evimize gitmeyeceğiz, ailelerimizi görmeyeceğiz, çocuklarımızı unutacağız.”

Bu noktada şu bilgiyi verdi:

“İlk Parti Meclisi toplantısında Mustafa Bozbey’in Bursa Büyükşehir adaylığı için karar alınacak. Sonra da adayımız Bozbey ve parti örgütümüzle birlikte sahaya çıkacağız.”

Ardından…

CHP İl Başkanı olarak kendisini umutlandıran tabloyu özetledi:

“Gittiğimiz her yerde, görüştüğümüz herkeste şunu görüyoruz: Halkta da CHP’nin Büyükşehir’i kazanması yönünde bir talep var. Bizi motive eden de bu talep.”

Şunu vurguladı:

“Bütün stratejimizi Bursa Büyükşehir’i kazanmak üzerine yaptık, bütün planlarımızı bu yönde hazırladık. Mahalle mahalle, sokak sokak bu hedef için çalışacağız.”

Hedeflerinde şu var:

“Herkes görecek. Vatandaşı önceleyen bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Bursa, sosyal belediyecilikle yönetilen bir kent olacak.”

Şunu da ekledi:

“Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanıp, çocukları aç yatağa girmesin diye kendileri aç yatan anne-babalara seçimi armağan edeceğiz.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X