Onların görevi, çocuktan yaşlıya her kesimden ‘insana’ dokunmak

Toplumsal bağları sağlayan önemli kurumlar var. Kimsesiz çocuklardan kadınlara ve yaşlılar için huzurevlerine kadar geniş alanda riskli gruplar fedakarca çalışmalarla korunuyor.Bursa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Yılmaz, her kesime dokunan hizmetleri ve pandemi sürecinde yapılan yardımları anlattı. Sosyal Koruma Kalkanı yardımları da Bursa’da 2 milyar liraya yaklaştı… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Onların görevi, çocuktan yaşlıya her kesimden ‘insana’ dokunmak
HABERİ PAYLAŞ

Şu bir gerçek ki… Toplumu ayakta tutan çok özel bağlar var. Bu bağlar da, çocuktan yaşlıya uzanan yelpazede aile temeline dayanıyor.

Bir anlamda…

Toplumsal sorumluluklar da aile temelinden başlıyor.

Ne var ki…

Her toplumda olduğu gibi, bizim toplumumuzda da o noktadan başlayan kimi sorunlar yaşanabildiği de bir gerçek.

İşte…

Çocuktan yaşlıya, tüm aileyi kapsayan ve bazı durumlarda riskli gruplar ortaya çıkaran bu alana yönelik sosyal hizmet anlayışıyla çalışan bir kurumumuz var: Bursa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü.

Bünyesinde…

Ailesiz kalmış çocukları yetiştiren Sevgi Evleri de, problem yaşayan kadınlar için Sığınma Evleri de, yaşlılar için Huzurevleri de var.

Nitekim…

Bursa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Yılmaz’la sohbet ederken, bu geniş alanda topluma hissettirilmeden yapılanları konuştuk.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X