Osmangazi’de ‘Cumhuriyet’ Konseri

Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği ‘Cumhuriyet Konseri’nde Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sanatçıları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdi.

Osmangazi’de ‘Cumhuriyet’ Konseri

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü dolayısıyla Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser, pandemi nedeniyle Osmangazi Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından online olarak gerçekleştirildi.

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Doğuş Varlı ve öğretim üyeleri tarafından hazırlanan konser, ‘Yemen Türküsü’ ile başladı.

Sanatçılar, sırasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği ‘Ordumuz Gitti Muş’a Dayandı, İhtiyatlar Silah Çatmış, Sarı Zeybek, Yanık Ömer, Arhavili İsmail, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa ve Bahçası Var Barı Var’ gibi Anadolu’nun farklı yörelerinden türküleri seslendirdi. Cumhuriyet’in 97. yılına özel düzenlenen konsere, vatandaşlar da ekranları başından eşlik etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X