1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Otopark yerine sağlık ocağı istiyoruz
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Otopark yerine sağlık ocağı istiyoruz

A+A-

Umurbey Mahallesi’nde bulunan Umurbey Camii’nin arka duvarına yapılmış gecekondular 2016 yılında yıkıldı, yıkılırken bir çok ağaç da yok edildi.

Mahalle sakinleri olarak bu bölgeye bahçe içinde SAĞLIK OCAĞI yapılmasını ve hem muayeneye gelen insanların hem de camiye gelen vatandaşların dinlenebileceği bir park/bahçe, yapılmasını beklerken Vakıflar’a ait olan boş alana otopark yapılacağını öğrendik ve çok şaşırdık.

Yol zaten dar. Yapılacak otopark yüzünden (sokak) yol iyice daralacak ve burası mahalle için büyük problem olacak.

Keşke Belediyemiz biraz duyarlı olsa da vatandaşın isteğine kulak verse, otopark yerine sağlık ocağı yapılmasına olanak sağlasa. Çünkü, bağlı olduğumuz sağlık ocağı uzak ve tepelerde kalmakta. Yaşlı ve hasta insanlar buraya gitmek için ya kendi aracı olması ya da taksiyle gitmesi gerekiyor.

Bu önerimizi, yetkililerimizin değerlendireceğini umuyorum.

durak-004.jpg

durak2.jpg

Umurbey Mahallesi adına Abit KULLEBİ

 

BURULAŞ’tan duraklarla ilgili şikâyetler hakkında açıklama

otobus-004.jpgMerhaba Günay Bey; vatandaşlarımızın durak taleplerinin karşılanması maalesef BURULAŞ’ın bünyesinde yapılmıyor. Büyükşehir Belediye sınırları içerisindeki duraklar ile ilgili gelen tüm taleplerin karşılanması, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Durak Şefliği tarafından gerçekleştiriliyor.

Günay Bey, bakım onarım ya da yeni durakların belirlenmesinde bütünleşik bilet sisteminden alınan verilerin, bölgenin fiziki yapısının ve teknik incelemenin  (tretuvar genişliği, trafik durumu, yol yapısı, yolcu güvenliği vb.) sonuçlarına göre bir program dahilinde sıraya alınıyor.

Vatandaşlarımızın olumlu ve ilgili davranmaları bizleri mutlu ettiği gibi gelen talep ve önerilerin hizmet anlayışımızı yükseltmek için bizlere bir fırsat niteliği sunuyor. Belirttiğiniz ilgili durumla alakalı gerekli işlemlerin yapılması için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Durak Şefliği’ne talebi iletmiş bulunuyoruz.

Hep birlikte daha güvenli daha konforlu bir ulaşım için Bursamıza hizmet etmenin onurunu yaşayacağız. Çalışmalarınızda başarılar diler ilgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla.

BURULAŞ Halkla İlişkiler

 

Çöp suyunun kokusu yoldan geçenleri rahatsız ediyor

Bursa'nın nüfusunun büyük kısmının çöpleri otobanın Mudanya çıkışından çıkınca Geçit Mahallesi içinden geçerek atık alanına gidiyor.

Bu sebeple bahsettiğim güzergâhta akan çöp suları nedeniyle asfalt rengi değişmiş, yol çizgileri kaybolmuş ve bu sıcak günlerde sürekli pis kokuya sebep olmakta.

 Ara sıra temizlendiğini görüyoruz ancak yeterli değil. Yollara akan çöp suyundan dolayı koku çekilmez durumda.

Söz Sizde köşesi aracılığıyla yetkililere sesleniyor, gereğini yapmalarını rica ediyorum.

Bir vatandaş

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.