Oyun sokakta güzel

Bursa Kent Müzesi tarafından geleneksel hale getirilen 13. Sokak Oyunları Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 26 Nisan Cuma günü Tarihi Pınarbaşı Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Oyun sokakta güzel
HABERİ PAYLAŞ

5 ŞEHİRDEN YÜZLERCE ÇOCUK…

Geçmişin unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının öğretilerek yeniden canlandırılmasının amaçlandığı şenlikte yüzlerce çocuk, önceki nesillerin eğitici, bir o kadar da mücadeleci oyun dünyası ile buluşacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilecek şenliğe,  Türkiye’nin 5 farklı şehrinden yüzlerce çocuk katılacak. ‘Sokak Oyunları Şenliği’ ne şehir dışından katılacak çocuklar, özellikle dezavantajlı okullardan seçildi. Eskişehir Alpu, Zonguldak Kozlu, Edirne Keşan, Muğla Milas ve Konya’nın Bozkır ilçesinden şenliğe katılacak çocuklar, 3 gün boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak hem Bursalı arkadaşlarıyla buluşacak, hem de kentin kültürel ve tarihi yerlerini tanıma fırsatı bulacak. Şenliğe Bursa’dan ise Mithat Paşa İlkokulu, Mudanya Mütareke İlkokulu, Şehit Bülent Aslan İlkokulu ve Yaylacık Köyü İlkokulu öğrencileri katılacak. 

SALTANAT KAPI’DA RENKLİ KORTEJ…

Şenlik, 26 Nisan 2019 Cuma günü Saat 10.30’da Saltanat Kapı önünden çocukların renkli korteji ile başlayacak. Bursa Kız Lisesi Bando Takımı’nın eşlik edeceği kortejde çocuklar, dünyayı oyunla yorumlayan dövizleriyle şenlik alanına yürüyecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X