Özel halk otobüsleri ’10 numara’ ile kirletiyor

Özel halk otobüslerinden çıkan siyah dumanlar şehri kirletiyor. Özellikle seçim öncesinde ara verilen kontrollerin yaz aylarında yeniden başlamaması sebebiyle şehir içerisinde yolcu taşıyan özel halk otobüslerinde 10 numara yağ kullanım oranı arttı.

Özel halk otobüsleri ’10 numara’ ile kirletiyor

Nilüfer ilçesindeki mahallerden şehrin tarihi merkezine gelen 9-D, 6-E gibi uzun mesafeli hatlardaki otobüsler, simsiyah egzoz dumanı ile şehri kirletiyor.

 

Rutubetin fazlalaştığı, havaların ısındığı şu günlerde şehrin uzaktan bakıldığında gri bir tabaka ile kaplandığına dikkat çeken Bursalılar, kolluk kuvvetlerinin yeniden denetimleri arttırmasını istiyor. Bazı otobüslerin arka camlarının tamamen siyaha bürünerek yol almasına rağmen trafikte kimsenin çekinmeden yağ yakmaya devam ettiğini belirten vatandaşlar, ciddi para cezaları ve ruhsat iptalleri ile 10 numara yağ kullanmanın hat sahiplerinin zihninden silinmesi gerektiğini kaydetti.

 

Haşim İşcan Caddesi’nde fotoğraflanan 3 farklı aracın arka plakalarını okumak bile imkansız haldeydi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X