Pandemi öncesi sürekli büyüyen sektördü, şimdi ‘dert’ taşıyorlar

Son dönemde kent içi ulaşıma etkileriyle gündem oluyorlar, ama Bursa gibi büyük ve geniş alana yayılan kentlerde fabrika-okul servis taşımacılığı önemli bir sektör. BTSO Meclis Üyesi Ahmet Güngör, pandemi süreciyle birlikte büyük sıkıntılar yaşayan sektörü anlatırken, “Fabrikalar araçlardaki kapasiteyi yarıya indirince araç sayısı arttı, okullarda farklı ders programı nedeniyle her araca 3 program yapıyoruz” dedi. Alınan korona önlemlerini açıkladı. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Pandemi öncesi sürekli büyüyen sektördü, şimdi ‘dert’ taşıyorlar

Son dönem… Gündeme daha çok, araç sayısı nedeniyle trafik sorunu olarak geliyorlar ve araç yoğunluğunu arttırdıkları gerekçesiyle tartışılıyorlar.

Buna karşın…

Büyük kent yaşamının zorunlu kıldığı bir durum var: Servis araçları kent içi ulaşımın ayrılmaz parçası.

Özellikle…

Bursa gibi Organize Sanayi Bölgeleri çok olan kentte fabrikaların çalışanlarını taşıyabilmeleri ve çocukların okullarına gidebilmeleri için servis taşımacılığı artık vazgeçilmez kent hizmeti sektörü oldu.

İşte…

Bu sektörü BTSO Meclisi Üyesi Ahmet Güngör’le konuştuk.

Aynı zamanda…

BTSO adına, kısa adı UKOME olan Büyükşehir Belediyesi’ndeki Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantılarına katılan Güngör sohbetimizde, pandemi sürecinin sektörü nasıl etkilediğini de anlattı.

Söze…

“Yeni fabrika, yeni okul, ya da bir fabrikanın büyümesi servis taşımacılığını da büyütüyordu” diye başladı ve şunu söyledi:

“Pandemi öncesi büyüyen Bursa’yla birlikte taşımacılık sektörü de büyüyordu. Fakat pandemiyle her şey tepetaklak oldu.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X