Paris’te yeni işbirlikleri

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi (KFA) Projesi kapsamında tekstil sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 70 kişilik heyet, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Premiere Vision Fuarı’nda yeni işbirliklerinin kapılarını araladı.

Paris’te yeni işbirlikleri
HABERİ PAYLAŞ

BTSO, Küresel Fuar Acentesi Projesi ile Bursalı firmaların ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor. Tekstil sektöründe dünyanın en önemli fuarlarından biri olarak gösterilen Premiere Vision Fuarı’na, BTSO 70 kişilik heyetle çıkarma yaptı. Kumaş ve ev tekstili ürünlerinin sergilendiği fuar, dünyanın en önemli firmalarını aynı çatı altında buluşturdu. Türkiye’den 197 şirketin katılımcı olarak yer aldığı fuarda, 43 Bursa firması stant açtı. 2020 sonbahar-kış sezonu ürünlerinin sergilendiği organizasyonda, Bursalı firmalar birbirinden kaliteli, çeşitli ve yenilikçi ürünlerini alıcılara sundu. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, fuarda Bursa tekstilinin farkını ortaya koyduğunu söyledi. Stantları ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarını belirten Burkay, ‘’İhracat odaklı projelerimizle üyelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Küresel Fuar Acentesi projemiz ile firmalarımızı dünyanın en önemli fuarlarına taşıyoruz. Firmalarımızın ihracatlarını artıracak proje ve çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam edeceğiz” dedi. 

GÜCÜMÜZÜ ORTAYA KOYUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Bursa iş dünyasının küresel pazarlardaki etki alanını artırmasında BTSO’nun yurt dışı fuar ve iş gezilerinin büyük bir rol oynadığını vurguladı. Bursa iş dünyasının BTSO’nun projeleri ile dünyaya açıldığına işaret eden Aktaş, ‘’Fuarda stant açan 197 Türk firmasından 43’ünün Bursalı tekstil sektörü temsilcilerimizden oluşması, ihracatın gelişmesi için verilen emeklerin olumlu bir yansımasıdır” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X