Polisten Kurban Satıcılarına ‘Sahte Para’ Uyarısı

Kahramanmaraş’ta polis ekipleri, kurban satıcılarını sahte para konusunda uyardı. Kayseri yolu üzerinde bulunan Kurban Pazarı’nda satıcıları tek t…

Polisten Kurban Satıcılarına ‘Sahte Para’ Uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

Kahramanmaraş’ta polis ekipleri, kurban satıcılarını sahte para konusunda uyardı. Kayseri yolu üzerinde bulunan Kurban Pazarı’nda satıcıları tek tek gezen polis, ’dikkatli olun’ uyarısında bulunuyor. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri belediyelerin belirlediği kurban satış yapılan hemen her bölgeye gidiyor. Gerçek paranın sahtesi ile nasıl ayırt edileceğinin anlatıldığı afişleri kurban satıcılarına veren polisler, kendilerine sahte para verilmesi durumunda polisi aramalarını istedi. Kurban satıcıları da verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirirken, verilen afişlere göre satış yapacaklarını belirtiyor. Bir kurban satıcısı da, “Ben sahte parayı bilmediğim için iki sefer aldım. Götürdüm fırıncıya verdim sahte olduğunu söyledi. Yırttım çöpe attım” dedi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli de görevlerinin vatandaşları bilgilendirmek olduğunu dile getirdi. Polis ekipleri ayrıca düğün zamanlarında havai fişek atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X