Sağlık Bakanı Koca’dan Bursa’ya müjde!

Bursa için ikinci Şehir Hastanesi özelliği taşıyan Acemler’deki Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi inşaatı yeniden başlıyor… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, bu konu üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bursa’ya verdiği güzel haberleri bugünkü köşesine taşıdı…

Sağlık Bakanı Koca’dan Bursa’ya müjde!

Bursa için ikinci Şehir Hastanesi özelliği taşıyan Acemler’deki Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi inşaatı yeniden başlıyor…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, bu konu üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bursa’ya verdiği güzel haberleri bugünkü köşesine taşıdı…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Kuşku yok ki… Pandemi sürecinde sağlığın önemi de, güçlü sistemin toplum sağlığına nasıl yansıdığı da anlaşıldı. Hastane yatırımlarının anlamı ortaya çıktı.

Mevcut hastanelerin kapasiteleri yanında devam eden sağlık yatırımları var. Bursa için ikinci Şehir Hastanesi özelliği taşıyan Acemler’deki Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi inşaatının yeniden başlaması önemli.

Ayrıca…

Memleket Hastanesi için proje çalışması devam ediyor, bittiğinde inşaat ihalesine çıkılacak. Gündemde iki de Diş Hastanesi var.

Bununla birlikte…

Yalnızca Bursa’nın değil, Türkiye’nin tek Spastik Çocuklar Hastanesi var.

İşte…

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Mustafa Esgin o hastaneyi, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yla görüştü.

Görüşmeyi de şu sözlerle aktardı:

“Spastik Çocuklar Hastanesi’nin verilmiş bir karar olduğunu, yatırım programında yer aldığını söyledim. Belediyeyle ilgili sürecin çözüldüğünü, bir an önce yapılmasını Bursa kamuoyunun beklediğini anlattım.”

Hastanenin özelliklerini de anlattığını belirtip şunu söyledi:

“Bakan Bey konuyu biliyor ve takip ediyor. Bir an önce yapılması isteğime de çok sıcak yaklaştı.”

Şu bilgiyi de verdi:

“Türkiye’de tek olduğu için başka illerden gelenler var. Aynı zamanda, kentimizin o bölgesinde branş ve acil yönüyle hizmeti karşılıyor.”

Ardından…

Mevcut hastanenin arada kaldığını, ancak Çelebi Mehmet Bulvarı geçmesiyle çok mevki bir yere dönüştüğünü vurgulayıp şunu söyledi:

“Bölgedeki saha çalışmalarımdan çevre sakinlerinin beklentilerini de, yeri bağışlayan hayırseverin güzel beklentilerini de anlattım.”

Gelinen noktayı açıkladı:

“Bakanımız hastanenin Bursa’ya kazandırılacağını söyledi. Çok da fazla beklemeyeceğiz. Yeni hastane yapılırken mevcut hastane devam edecek, sonra birleştirilecek.”

Kısacası…

Spastik Çocuklar Hastanesi’nde çalışmalar hızlanıyor.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X