Sağlıkta Bursa için sıcak su yatırımı: Çekirge’ye termal ve fizik hastanesi!

Sağlık Bakanlığı, 2021 programı için Bursa’da 300 yataklı Çekirge Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni Cumhurbaşkanlığı’na önerdi. Çekirge Devlet Hastanesi yerine olabilecek projede termal su da var. Yanı sıra, Osmangazi ve Yıldırım’da 150’şer üniteli 2 diş hastanesiyle Mudanya Devlet Hastanesi’ne 100, Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne 200 yataklı ek bina da programa alınması isteğiyle listede. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazdı

Sağlıkta Bursa için sıcak su yatırımı: Çekirge’ye termal ve fizik hastanesi!

Listeyi… Sağlık Bakanlığı hazırladı ve 2021 yılı programına alınmak üzere Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na gönderdi.

İncelerken…

Bursa için onayı istenen yeni yatırımlar arasında Çekirge 300 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni fark ettik.

Bunun üzerine…

Sağlık yatırımlarını yakından takip eden, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Mustafa Esgin’i arayıp yeni hastanenin yerini sorduk.

Önce şunu söyledi:

“Sağlıkta bir yandan pandemiyle mücadele ederken, bir yandan yeni sağlık anlayışı ve bunun ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yatırım planları yapıyoruz.”

Şunu vurguladı:

“Sağlık turizmi Bursa’nın hep gündeminde olan bir konu. Şifalı termal sularımız var, altyapısı güçlü sağlık sistemimiz ve deneyimli uzman doktorlara sahibiz.”

Bu noktada…

“Gerçi bugünün önceliği pandemi, ama bittiğinde yeni döneme hazır olmalıyız” deyip şu bilgiyi verdi:

“300 yataklı Çekirge Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yeri için kesin karar yok. Bakanlığımız bazı alternatiflerin üzerinde çalışıyor.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X