Sahiller define avcılarına kaldı!

Bayram tatilinde milyonlarca tatilciyi ağırlayan Antalya’da sahiller definecilere kaldı. Ellerindeki dedektörlerle tatilcilerin denize ve sahile düşürdüğü eşyaların peşinde olan define avcılarına işletme sahipleri tepki gösterdi. Define avcılarından biri kendisine “İzniniz var mı?” diye soran esnafa “Babanın malı mı burası” diye tepki gösterdi. Şikayet üzerine plaja gelen jandarma, define avcılarını bölgeden uzaklaştırdı.

Sahiller define avcılarına kaldı!

Bayramı yüzde yüz dolu olarak geçiren Antalya’da tatilciler memleketlerine dönerken onlardan geriye kalanlar için define avcıları ortaya çıktı. Genelde fırtına sonrası ortaya çıkan ve denizden sahile sürüklenen ziynet eşyaları ve madeni paraları arayan defineciler, vakit geçirmeden sahillerin yolunu tuttu.

Sahiller define avcılarına kaldı! Ellerinde dedektörle tatilcilerin düşürdüğü eşyaları aradılar

İŞLETME SAHİPLERİYLE TARTIŞTILAR

Denizin sahile yakın noktalarında ellerinde dedektörle arama yapan, deniz gözlükleriyle dalıp denizin içinde ziynet eşyası arayan define avcıları zaman zaman sahildeki işletme sahiplerinin tepkisiyle karşılaştı. Alanla İncekum plajında define arayan kimliği belirsiz şahıslar, görüntü aldığını fark eden işletme sahibiyle tartıştı.

Sahiller define avcılarına kaldı! Ellerinde dedektörle tatilcilerin düşürdüğü eşyaları aradılar

DURUM JANDARMA EKİPLERİNE BİLDİRİLDİ

Ziynet eşyası arayan kişiye izin alıp almadığını soran işletme sahibine “Babanın malı mı burası?” diyen define avcısı bir şey bulamadığını söyleyip tekrar aramaya devam ederken işletme sahibi durumu jandarmaya bildirdi. Sahile gelen jandarma define avcılarını sahilden uzaklaştırdı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X