Şehir Plancıları’nda Füsun Uyanık dönemi

Şehir Plancıları Odası’nın eski başkanlarından Füsun Uyanık, bir dönemlik aranın ardından yeniden başkan seçildi.

Şehir Plancıları’nda Füsun Uyanık dönemi

SEYİT GÜNDOĞAN 

 

Tek liste olarak girilen seçimde  kullanılan 45 oyun tamamını alarak tekrar başkan seçilen Uyanık, kentin talanını önlemek için mücadelelerine devam edeceklerini söyledi. Önceki dönem oda başkanı olan Hakan Karademir de listede yer aldı.  

Yeniden Şehir Plancıları Odası Başkanı olan Füsun Uyanık, yeni dönemde aynı şekilde kentin sorunlarını, kente yapılan zararları, talanı takip edeceklerini belirterek, aykırı çalışmalar yapıldığı takdirde yasalar doğrultusunda gerekli işlemleri yapacaklarını söyledi. 

İtiraz ve davalarının yeni dönemde de devam edeceğinin altını çizen Uyanık, “Bursa’nın sorunları diğer illere göre çok farklı. İlk etapta kentsel dönüşüm için 0.50 emsal artışı var. Ardından sanayi alanlarının çok fazla oluşu. Planlama açısından noktasal kararlar verildiği için bizleri etkiliyor. Bu direk planlamayı birebir etkilediğinden Bursa’ya yazık olmasın diyoruz. Bu doğrultuda hareket ediyoruz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X