‘Sen kimsin ya, sen kimsin?’

TÜSİAD’ın “Muhatabımız Cumhurbaşkanı değil, hükümettir” çıkışını TÜMSİAD toplantısında eleştiren Erdoğan, “Bu fakiri milleti muhatap görmüş. Sen beni muhatap görsen ne yazar, görmesen ne” dedi.

‘Sen kimsin ya, sen kimsin?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜMSİAD’ın (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) İstanbul’daki 6. Genel Kurulu’nda konuştu; paralel yapı, CHP ve TÜSİAD’a yüklendi. 

Fethullah Gülen Cemaati’ne eleştirilerini “dostunu yolda tanırsın” atasözüyle sürdüren Erdoğan, şöyle konuştu: “Gidenlere, yolunu saptıranlara uğurlar olsun. Bırakın hainler hain olmanın gereğini yapsınlar. Yaşadığımız süreç ibretliktir. Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın, bakanların, AYM’nin bütün komutanların telefonlarını dinlemek ne demek ya… Bu vatan hainliği, ajanlık değil de nedir? Dışişleri’ndeki gizli toplantıyı dinleyip de uluslararası şebekelere servis etmek ne demek? Dini hassasiyetlere de ağır zulmettiler. Başka cemaatlere, derneklere hayat hakkı tanımadılar.”

MOSSAD’LA İŞBİRLİĞİ…

İftirayı, şantajı, montajı meşru gören paralel yapının milli olmadığını ifade eden Erdoğan, “Buna rağmen bugün hala bunlarla iş tutanlar, yol arkadaşlığı yapanlar inanın çok yakında büyük bir mahcubiyet yaşayacaklar. Biz yandık, onlar yanmasın. Hala bu yapının İsrail istihbarat örgütü MOSSAD’la işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun” dedi.

 

SEN ANARŞİST MİSİN? 

Twitter’dan, gazete sayfalarından ve adliye önlerinden hakimler ile savcıların keyfice açıklamalar yapmasını da eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti: “Dünyanın neresinde bu var. Sen anarşist misin? Sen bir savcı olarak nasıl adliye önünde broşür dağıtırsın. Burada da zihinsel bir rahatsızlığın içine girdiği belli. Adam mı kalmadı, ver de birileri yapsın o işi, sen niye yapıyorsun.” 

“BU FAKİRİ MİLLETİ MUHATAP GÖRMÜŞ”

Ekonomide bazı kesimlerin ‘paralel yapı’ konusunda kendilerini şaşırtmadığını dile getiren Erdoğan, TÜSİAD’la arasında geçen “ muhattab” polemiğine de değindi. Erdoğan, TÜSİAD eski Başkanı Haluk Dinçer’in “Muhatabımız Cumhurbaşkanı değildir, hükümettir” sözlerini kastederek, “Muhatapları cumhurbaşkanı değilmiş. Sen kimsin ya, sen kimsin. Bu fakiri milleti muhatap görmüş. Sen beni muhatap görsen ne yazar, görmesen ne yazar. Bunun için TÜMSİAD gibi, MÜSİAD gibi, ASKON gibi dernek ve vakıflar önemlidir.” 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Türkiye’yi önümüzdeki seçimlerde çok önemli bir dönüm noktası beklediğini anlatan Erdoğan, başkanlık sistemi konusunda hızlı olunması gerektiğini belirterek, “Siz birini görevden alıyorsunuz, paralel yargı iade ediyor. Böyle devlet olur mu? İlahi nihaye çalıştırmaya mecbur musunuz? ‘Çalışanlar sistemi’ ile bu işi ilerletmek lazım. Yeni bir anayasa, yeni bir idare sistemi siyasetin, ekonominin de üzerindeki tüm yükleri kaldıracaktır. Bunu daha fazla ertelememek lazım. Muhalefet başkanlık sistemini istiyor mu? İstemiyor. Demek ki çok doğru bir iştir bu” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X