Tacizi anlattı! ‘Sen akıllı bir kadınsın bu olayı abartma’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda meslektaşları Nazife Aksoy ile Mana Alkoy’u taciz ettiği iddiasıyla hakkında, “cinsel taciz” suçundan dava açılan oyuncu Uğur Arda Aydın hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan Aydın, “Bu konuda savunma yaptığım için hicap duyuyorum” diyerek suçlamaları reddetti. Müşteki Nazife Aksoy ise Aydın’ın kendisini öpmeye çalıştığını uyardığında ise, “Sen bana hiçbir şey yapamazsın” dediğini söyledi.

Tacizi anlattı! ‘Sen akıllı bir kadınsın bu olayı abartma’

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Uğur Arda Aydın ile müştekiler Nazife Aksoy ve Mana Alkoy avukatlarıyla birlikte katıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Aydın, 2012 yılındaki bir oyunda yönetmen tarafından kendisine verilen bir mizanseni yaptığını ve Mana Alkoy’un rahatsız olduğunu söyledi. Aradan geçen 7 yıl sonra yapılan şikayetin manidar olduğunu söyleyen Aydın, “Bu konuda savunma yaptığım için hicap duyuyorum. Şehir Tiyatroları’nda Genel Sanat Yönetmenliğine aday olduğum bir dönemde bu şikayetlerin yapılması çok manidar. Bu beni maddi ve manevi zarara uğratmıştır. Müşteki Nazife Aksoy ise birlikte çalıştığımız bir oyuna iki kez mazeretsiz gelmedi. Bu nedenle hakkında rapor tutulmasını istedim. Bu nedenle asılsız şikayette bulunduğunu düşünüyorum” diyerek suçlamaları reddetti.

“SEN BANA HİÇBİR ŞEY YAPAMAZSIN”

Sanığın ardından ifade veren müşteki Mana Alkoy, Uğur Arda Aydın’ın sahnede oldukları sırada yönetmenin bilgisi dışında ve seyircinin göremeyeceği bir açıda kendisine iki kez aynı hareketi yaptığını söyleyerek şikayetçi olduğunu söyledi. Diğer müşteki Nazife Aksoy ise oyun öncesi kuliste sanık Aydın’a merhaba dediği sırada kendisini dudağına çok yakın yerden öptüğünü söyleyerek, “Kafamı çekmesem neredeyse dudağımdan öpecekti. Sonrasında oyun arasında sanık ‘şiitt’ diyerek bana seslendi. Hem bana doğru yürüyor hem de beni yanına çağırıyordu. Yönetmen yardımcısı olduğu için oyunla ilgili bir şey söyleyecek sandım. Ona doğru yürüdüm. Yanıma gelince iki eliyle başımdan tutup, dudağımın kenarından öptü. Neye uğradığımı şaşırdım, etrafıma baktım, çok sinirlendim, oradan ayrıldım. Kendimi çok kötü hissettim. Sonra yanına gittim biriyle konuşuyordu. Ona, ‘Bana böyle davranamazsın’ dedim. O da hiç unutmuyorum bana ‘Sen bana hiçbir şey yapamazsın’ dedi. Sahnedeki oyuna geri dönmek zorundaydım. Ama herkes bende bir tuhaflık olduğunu anladı. Sadece çok yakın bir arkadaşıma anlatabildim” dedi.

“YANLIŞ ANLAMIŞ OLABİLİRSİN”

Oyuna devam ettiğini ancak oyun sonrasında sanığın yine yanına geldiğini anlatan Aksoy, “Bana, ‘Seni öpmek istesem öperdim ama burada yapmazdım. Sen akıllı bir kadınsın, ben de akıllıyım. Bu olayı abartma’ dedi” ifadelerini kullandı. Başına gelenleri oyunun en yetkili ismi olan Ayşegül İ.’ye anlattığını söyleyen Aksoy, “O da bana ‘Sen de benim gibi biraz mesafeli birisin. Arda biraz rahat biri. Sen yanlış anlamış olabilirsin’ dedi” dedi. Alınan ifadelerin ardından mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X