TOKİ’den indirim kampanyası

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyası düzenleyecek.

TOKİ’den indirim kampanyası

İmkandan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Ayrıca kampanya kapsamındaki konut alıcıları borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak’ dedi. 

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, ‘Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X