Türbe girişinde define kazısı! Mahalleli isyan etti

Kayseri’de Şem’un El Gazi Hazretleri Türbesi girişinde defineciler tarafından kazı yapılması tepki çekti. Mahalle sakinlerinin ihbarıyla bölgeye gelen jandarma ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Türbe girişinde define kazısı! Mahalleli isyan etti

Olay, dün gece saatlerinde İncesu ilçesi Şeyhşaban Mahallesi Şem’un El Gazi Hazretleri Türbesi’nin girişinde meydana geldi.

Kimliği henüz öğrenilemeyen kişi ya da kişiler bölgede yaklaşık 3 metrelik çukur kazdı. Kazı yapıldığını fark eden mahalle sakinlerinin ihbarıyla bölgeye gelen jandarma ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Şeyhşaban Mahallesi Muhtarı Şerafettin Akduran, “Şeyhşaban köyümüzün simgesi olan Şem’un El Gazi Hazretleri Türbesi’ne yaptığınız saygısızlık bitmek bilmiyor. Türbede bulunan su kuyusundan evliya hazretlerine hazine bulma vaadiyle tünel açan şahsiyetsizler, Mescid-i Aksa’ya saldıranlardan ne farkınız var? ‘Bu işi yaparız kimse bilmez, görmez’ zannetmeyin. Gerekli inceleme işlemi yapılmıştır” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X